Субота, 9 Грудня, 2023

В Україні саботажників шукає штучний інтелект

Штучний інтелект став одним із найефективніших інструментів України для виявлення потенційних диверсантів на тлі війни з Росією. Про це МВС України повідомило у оприлюдненій доповіді про антидиверсійну діяльність правоохоронних органів.

Офіцери використовували програмне забезпечення на планшетах, щоб перевірити, чи внесена підозріла особа до баз даних, включаючи базу даних поліції, яка містить близько 2 мільйонів людей, підозрюваних у займанні посад у воєнізованих підрозділах ЛДНР.

«Було створено понад 123 контрдиверсійні групи, залучено щонайменше 1500 осіб, – заявив перший заступник міністра внутрішніх справ Євген Єнін. – І результат не змусив себе довго чекати: понад 800 осіб, підозрюваних у диверсійно-розвідувальній діяльності, були затримані та передані для розслідування до СБУ».

Лише в поліцейській базі даних про осіб, підозрюваних у зв’язках з ЛДНР, міститься «великий обсяг» оперативної інформації, яку зібрали правоохоронні органи та партнери. Зазначається, що це понад 10 мільярдів фотографій.

Єнін сказав, що диверсійні групи можуть бути різними за профілем і кількістю, оскільки вони можуть створюватися для виконання різних завдань. Ближче до початку російського вторгнення, наприклад, Україна виявила від 5 до 10 осіб, яким було доручено вчинити теракти та диверсії, у тому числі в центрі Києва.

З тих пір більшість диверсантів зосередилися на таких завданнях, як спроба повідомити місцезнаходження збройних груп і фіксування ефективності обстрілів ракетами або артилерією.

1 коментар

  1. Це все прекрасно – якщо тільки не обернеться проти простих громадян, котрі влад тихо виловлюватиме й переслідуватиме за підозрою в “нелояльності” – а широка громадськість про це навіть уявлення не матиме!

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися