Клавіатура навчилася розпізнавати емоції

Іноді в емоційному пориві люди роблять необдумані дії, і технології допоможуть цього уникнути. Учені коледжу при ісламському Університеті технологій Бангладешу розробили нову методику розпізнавання емоцій через клавіатуру. Завдяки цьому комп’ютер зможе попереджати про те, що користувач, наприклад, занадто гнівається, і йому варто заспокоїтися.

Для роботи нової технології підходить будь-яка клавіатура, оскільки аналіз емоційного стану відбувається на програмному рівні. Створена вченими утиліта розпізнає стиль друку – швидкість, ритм, частоту використання клавіші видалення – та проводить емоційний аналіз надрукованого тексту. Це дозволяє знати, як почувається користувач, з точністю у 80%. При цьому радість нова технологія визначає ще точніше – на рівні 87%.

Це вже не перша спроба розпізнавати емоції через клавіатуру. Подібні дослідження проводились у канадському Університеті Саскачевану. Його вчені виявили, що гнів та радість – це найлегші для визначення емоції, оскільки вони виражаються короткий період часу.

Практичне використання такої технології в тому, щоб надавати користувачам зворотний відгук про їхній поточний стан. Наприклад, якщо він друкує лист у стані гніву, система попередить його про це та запропонує заспокоїтися. Це може відвернути непоправні наслідки, якби такий гнівний лист відправили адресату. Ще один варіант використання – месенджер емоційних повідомлень, з яким текстові чати наблизяться до звичайного спілкування, оскільки співрозмовники бачитимуть емоції один одного.