Субота, 2 Березня, 2024

Майбутнє штучного інтелекту

Сьогодні технології ще не спроможні створити робота-пилососа, який не буде вдарятися об меблі у квартирі. Однак це питання найближчого майбутнього, коли розумні машини почнуть замінювати кваліфікованих робітників, передбачають експерти зі штучного інтелекту.

Робот зі штучним розумом зможе навчатися так само, як і люди, адже матиме такі ж здібності, як і людський мозок. До створення подібних машин залишається ще декілька років, проте вже сьогодні інтелектуальні програми допомагають лікарям ставити точніші діагнози та надають поради з інвестицій компаніям.

Експерти, серед яких і співзасновник «Ініціативи в цифровій економіці» при Массачусетському інституті технологій Ендрю МакАфі, кажуть, що найближчими роками розумні машини почнуть витісняти людей зі своїх робочих місць.

За їхніми прогнозами, інноваційні компанії почнуть усе більше поєднувати людські знання з уміннями аналітичних систем для отримання кращих результатів. «Технологічні компанії доповнять можливості мозку гігантськими обчислювальними можливостями та даними, – зазначає він. – Економічні наслідки від цього будуть глибокими, і вони настануть раніше, ніж багато хто очікує».

Рутинна робота для машин

Сьогодні багато кваліфікованих робітників виконують ту роботу, якою зможуть займатися і машини. «Я не думаю, що багато працедавців хотітимуть платити людям за роботу», – говорить МакАфі. Як приклад він наводить галузь фінансового консалтингу.

«Це смішно, що люди мають виключне право давати економічні поради, – каже він. – Людина не може утримати в голові усі фінансові інструменти та аналізувати їхню ефективність, а потім зібрати портфоліо порад, які будуть корисними у житті».

Однак сьогодні штучний інтелект має досить багато обмежень, і одне з головних – учені не можуть вирішити питання, що таке здоровий глузд та як надати комп’ютеру ті знання, які має кожна 5-річна дитина.

Проте це не означає, що аналітичні системи не здатні на щось корисне. Вони вже перевершили людські здібності у сфері обробки великих масивів даних та їхнього аналізу. Одним з яскравих прикладів використання таких умінь є рішення IBM перекваліфікувати свій суперкомп’ютер Watson у медичного консультанта.

Комп’ютер IBM Watson вже довів свої інтелектуальні здібності, обігравши кращих гравців інтелектуальної телевікторини у США

Зіставлення даних

«Медицина рухається до ще точніших діагнозів, – каже програмний менеджер з інформаційних інновацій DARPA Пол Коген. – Онлайн-маркетинг рухається до все точніших рішень».

МакАфі погоджується з експертом щодо потенціалу штучного інтелекту. «У мене персонально гарний лікар, проте він фізично не може залишатися на вістрі медичного прогресу, – говорить він. – Люди мають дивовижні здібності, проте у них є і багато недоліків».

Сьогодні машини зі штучним інтелектом не мають такої ж обчислювальної потужності, як людський мозок. Однак це переважно проблема апаратного забезпечення, – розповідає професор інженерії в Університеті Джорджа Вашингтона Пітер Бок. Він прогнозує, що достатні апаратні ресурси, які імітуватимуть людський мозок, з’являться через 12 років. Після цього такій машині знадобиться ще декілька років навчання, як і дитині.

Коли система штучного інтелекту опанує базові знання, тоді їй можна надати будь-яку спеціалізацію. «Вона може стати програмістом або актрисою, – говорить Бок. – Вона може бути ким завгодно».

Всередині DARPA вже працюють над проектом, який самостійно пише програми, компілюючи написані іншими програмістами частини коду в одне ціле. Матеріал для роботи ця система бере з відомих ресурсів для розробників, таких, як StackOverflow.com, на яких вони діляться своїми напрацюваннями.

МакАфі упевнений, що з часом подібні машини навчаться писати код повністю самостійно без запозичення чужих шматків. «Багато хто вірить в унікальність людського мозку, в якусь іскру чи душу, чи ще щось, що ми ніколи не зрозуміємо, – каже він. – Я в це не вірю».

За матеріалами: PC World

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися