Кнопка «Перевірити наявність апдейту» на Android нарешті почала працювати

Працездатність кнопки "Перевірити наявність апдейту" відновили не лише для останньої операційної системи Android Oreo.

Багатьом користувачам знайома ситуація, коли вони в «Налаштуваннях» вмикали пошук свіжої прошивки на свій гаджет, але у відповідь отримували, що нічого не знайдено. При цьому було точно відомо, що прошивка існує і доступна для завантаження, а друзі та знайомі вже встановили її. Інженери Google розповіли, що проблема була в самій кнопці «Перевірити наявність апдейту» – вона не працювала. Нещодавно її полагодили, і тепер вона дійсно шукає оновлення.

перевірити наявність апдейту

Працездатність кнопки “Перевірити наявність апдейту” відновили не лише для останньої операційної системи Android Oreo. Вона виконує своє завдання на будь-якому гаджеті, який використовує систему апдейтів Google OTA.

Інженер Google Елліо Хаджес пояснює: «Кнопка в налаштуваннях для перевірки оновлення справді тепер працює. Якщо ви використовуєте останню версію Google Play Services, вам не потрібно шукати прошивку на сторонніх ресурсах».

Прошивка для нетерплячих користувачів буде доступна при ручному пошуку тому, що в системі Google OTA тепер є поділ на тип запиту. Якщо пошук ініціював сам користувач, система це розуміє і знімає з нього звичні обмеження. Раніше оновлення розповсюджувалися по групах, які були розміром від 1% до 25% кількості користувачів.

Минулого року близько половини всіх мобільників на Android, а це майже 700 млн пристроїв від 200 виробників, не отримали жодного патчу з безпеки. Google планує змінити ситуацію – пошуковий гігант співпрацює з виробниками, щоб зменшити час очікування патчів із шести-дев’яти тижнів до кількох днів. «У Північній Америці лише 78% флагманських девайсів мали актуальні оновлення на кінець 2016 року, – говорить керівник з безпеки Android Адріан Людвіг. – Але ми можемо краще».

Google спрощує виробникам підготовку патчів тим, що випускає так звані апдейти A/B, які зменшують імовірність поломки девайса після інсталяції оновлення. Такий підхід також зменшує обсяг апдейтів і дозволяє завантажувати та інсталювати їх без запитання дозволу в користувача.

Наступним кроком стане інформація від Google щодо стану оновлень в індустрії. «Кожен знає, що рівень оновлень низький, але всі думали, що винен хтось інший, – каже Людвіг. – Ми даватимемо інформацію, щоб виробники могли діяти».