П’ятниця, 21 Червня, 2024

НАСА оголосила можливість інтернет-апокаліпсису. Не завтра, колись у найближчі 10 років

Учені NASA розіслали попередження про потенційну сонячну бурю, яка може статися в найближчі 10 років. Потужність цієї бурі буде такою, що вона може вивести з ладу світову систему зв’язку, з інтернетом включно. Це буде справжній апокаліпсис – така ситуація може припинити доступ людей до інтернету на місяці чи роки, зробивши супутники та кабелі непридатними для використання.

Космічне агентство запустило космічний корабель у рамках проекту, спрямованого на запобігання цьому потенційному інтернет-апокаліпсису. Це сонячний зонд Parker Solar Probe (PSP), який успішно пройшов через сонячний вітер і досяг критичної віхи.

Космічний корабель, запущений у 2018 році, здійснив надзвичайну подорож, під час якої він наблизився до поверхні Сонця, де виробляється сонячний вітер.

У звіті вчених говориться, що сонячний вітер — це постійний потік заряджених частинок, що надходять із сонячної корони, його зовнішньої атмосфери.

«Вітри переносять багато інформації від Сонця до Землі. Тому розуміння механізму, що стоїть за сонячним вітром, важливо з практичних причин на Землі, — сказав провідний автор дослідження, професор Стюарт Бейл з Каліфорнійського університету. – Це вплине на нашу здатність зрозуміти, як сонце вивільняє енергію та спричиняє геомагнітні бурі, які є загрозою для наших комунікаційних мереж.

PSP продовжував збирати важливі дані про роботу Сонця, незважаючи на складні умови екстремальної спеки та радіації. Сонячний зонд Parker Solar Probe із передовим обладнанням виявив сонячний вітер із незрівнянною деталізацією, виявивши важливу інформацію, яка втрачається, коли вітер виходить із корони у формі фотонів і електронів.

Дані, отримані під час місії Parker Solar Probe, значно допоможуть у прогнозуванні сонячних бур, які можуть створювати приголомшливі полярні сяйва, але також завдавати шкоди супутникам і електричним мережам.

Ці знахідки допомогли ідентифікувати явище, відоме як «потоки супергрануляції» всередині корональних дір, де виникають магнітні поля. Зазвичай діри знаходяться на полюсах Сонця в тихі періоди, але вони не впливають безпосередньо на Землю. Однак під час активної фази сонця кожні 11 років, коли його магнітне поле змінюється, ці діри з’являються на поверхні сонця, створюючи спалахи сонячного вітру, спрямовані прямо на нашу планету.

До речі, компанія SpaceX уже відчула, як Сонце може руйнувати комунікаційну інфраструктуру. В 2022 році сонячна буря вибила з ладу 40 її супутників.

Утім, сонячні бурі за останнє століття не йдуть в жодне порівняння з найбільш «влучним пострілом» Сонця по нашій планеті, який стався в 1859 році і отримав назву «Каррінгтонський спалах». Якби спалах 1859 року стався сьогодні, він би знищив енергосистему планети. На ліквідацію наслідків лише в перший рік знадобилося б $2 трильйони для відновлення великих енергосистем. У 2012 році подібний сценарій був цілком реальним – планета ледве не потрапила в центр сонячного викиду. «Якби виверження сталося на тиждень раніше, Земля опинилася б «на лінії вогню».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися