Вівторок, 23 Липня, 2024

Комп’ютери всюди, але лише 5% людей можна назвати досвідченими користувачами

Електроніка сьогодні всюди, і навіть там, де без неї було б краще. Однак при цьому майже всі люди не вміють нею користуватися. За даними дослідження Survey of Adult Skills, яке провела Організація економічного розвитку та розвитку, лише 5% людей можна назвати вмілими користувачами.

Дослідження охоплює період з 2011 по 2015 рік та жителів 33 країн. Експерти вивчали актуальні в ХХІ столітті здібності людей у віці від 16 до 65 років. Для такої оцінки вони підібрали 14 завдань для користувачів ПК. Завдяки цьому результати виконання залежали лише від людей, адже техніка та програмне забезпечення були однаковими. Серед найпростіших завдань – відповісти одночасно трьом користувачам на вхідний електронний лист від них. Найскладнішим завданням було, наприклад, планування віртуальної зустрічі в спеціалізованому додатку з використанням інформації, що міститься у кількох повідомленнях електронної пошти. Загалом було три рівні складності.

Розподіл комп’ютерних навичок серед учасників дослідження віком 16-65 років

 

Виявилося, що близько третини учасників (26%) взагалі не вміють користуватися комп’ютером. З тих, хто вміє, 14% користувачів знаходяться нижче першого рівня складності. Тобто для них складним завданням буде видалення файлів, відправлення електронних листів тощо. Перший рівень можуть подолати близько 29% користувачів. Їхній рівень знань дозволяє відносно вільно користуватися в роботі браузером, поштою тощо. До другого рівня дійшли 26% учасників дослідження. Такі користувачі можуть впоратися зі складними онлайн-формами на кілька сторінок тощо, головне – не відволікати їх, бо вони розгубляться та допустять помилку.

А ось третій рівень – досвідчений користувач – доступний лише 5% учасників. Такі люди для вирішення своїх завдань можуть використовувати різноманітні комп’ютерні засоби.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися