Вівторок, 16 Квітня, 2024

Створили аксесуар, який за $50 перетворить смартфон на високоточну мобільну лабораторію з виявлення захворювань

Невеликий аксесуар для звичайного смартфона може врятувати тисячі життів у віддалених регіонах. Адже він з якістю лабораторії дозволяє визначати 12 поширених вірусних та бактеріальних захворювань. Серед них – такі небезпечні хвороби, як паротит, кір, герпес і хвороба Лайма.захворювань

Небезпечності вірусним та бактеріальним захворюванням додає їхня швидкоплинність та складність контролю за поширенням. «Якщо ми знаходимо інфекцію, ми можемо лікувати її швидше, що грає велику роль, особливо у віддалених регіонах», – говорить один з авторів розробки, асистент професора Леі Лі.

Новий пристрій за своїм розміром розміщується на долоні. Він вже пройшов тестові випробування на 771 пацієнті в госпіталі при Університеті Пенсильванії. Результати досить високі – 1% хибних спрацьовувань.

Принцип дії нового пристрою – аналіз фотографій. Гаджет робить фото 96 зразків біологічного матеріалу, а потім використовує технології машинного аналізу зображення для визначення наявності захворювання.

На створення дослідного прототипу вчені витратили $50 для закупівлі компонентів. Однак при масовому виробництві, кажуть вони, ціна може знизитися. Зараз вчені подали заявку на патент та сподіваються розпочати клінічні випробування з майбутнім випуском комерційних гаджетів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися