Комп’ютери з Intel Core 11 та 12 поколінь не відтворюватимуть диски Blu-ray

Користувачі, які хотіли б продовжувати відтворювати Blu-ray в роздільній здатності 4К, можуть використовувати процесори попередніх поколінь 7000, 8000, 9000 або 10000.

Intel видалила підтримку SGX (розширення software guard) в процесорах Intel Core серій 11000 і 12000. Це означає, що оснащені чипами цих поколінь комп’ютери не зможуть відтворювати диски Blu-ray в роздільній здатності 4k.

Проблема виникає через те, що диски Blu-ray вимагають управління цифровими правами (DRM). Для роботи DRM, у свою чергу, потрібна наявність розширення SGX.

Вперше SGX компанія Intel представила в поколінні Skylake ще в 2016 році. Саме тоді комп’ютери отримали можливість відтворювати захищені диски Blu-ray.

Поточні специфікації Intel для 11-го і 12-го поколінь показують SGX як застарілу технологію, тому вона більше недоступна.

SGX часто ставала мішенню дослідників безпеки, які виявляли численні уразливості і методи атак. Таким чином, включати застарілу технологію в сучасні процесори було загрозливо з точки зору безпеки.

Проблема зачіпає диски Blu-ray Ultra HD, що використовують DRM. Тому, якщо Асоціація дисків Blu-ray коли-небудь вирішить скасувати суворі заходи захисту, комп’ютери на чипах Intel Core 11 та 12 поколінь зможуть відтворювати відео в нормальній роздільній здатності 3840×2160.

Користувачі, які хотіли б продовжувати відтворювати Blu-ray в роздільній здатності 4К, можуть використовувати процесори попередніх поколінь 7000, 8000, 9000 або 10000. Skylake (серія 6000) має SGX, але їй не вистачає підтримки HDCP 2.2, і це може викликати проблеми з передачею HDMI 2.0.

Диски Blu-ray можуть звучати як щось з далекого минулого. Але люди все ще купують їх, тому що вони представляють колекційну цінність, а також завдяки можливості мати фізичну копію і не залежати від примх та умов стримінгових сервісів. Також диски Blu-ray дозволяють відтворювати контент у форматі 4K без підключення до інтернету, а якість відтворення стабільна і гарантована, на відміну від потокової передачі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я