Компанія MediaTek підключила звичайний 5G-смартфон до супутника

MediaTek протестувала свій чип із підтримкою New Radio NTN, імітуючи угруповання супутників з низькою орбітою Землі (LEO), що рухається зі швидкістю 27000 км/год на висоті 600 км.

MediaTek оголосила про нову віху в поєднанні мережі 5G із супутниковим зв’язком. Інженери компанії успішно підключили смартфон до позаземної мережі 5G (NTN) у лабораторних умовах. Це демонструє можливість підтримки супутникового зв’язку з комерційними смартфонами 5G.

У партнерстві з Rodhe and Schwarz, основним постачальником обладнання для тестування телекомунікацій, лабораторія MediaTek протестувала свій чип із підтримкою New Radio NTN, імітуючи угруповання супутників з низькою орбітою Землі (LEO), що рухається зі швидкістю 27000 км/год на висоті 600 км.

Результат продемонстрував, що технологія 5G NTN може бути сумісна з супутниковим зв’язком навіть при використанні стандартних смартфонів.

У серпні 2020 року MediaTek успішно встановила двонаправлений зв’язок між своїм вузькосмуговим пристроєм інтернету речей (NB-IoT) і супутником Inmarsat Alphasat L-діапазону на геостаціонарній орбіті (GEO).

Тест проводився в італійському космічному центрі Фучіно, а тестовий пристрій був розроблений Тайванським інститутом інформаційної індустрії. За словами Джонатана Бівона, старшого директора Inmarsat, успішне випробування відкриє шлях до повсюдного та гібридного глобального покриття IoT.

Оскільки технологія 5G вступає в третій рік комерціалізації з моменту її першого впровадження в 2019 році, її стандарти все ще перебувають у стадії оновлення.

До кінця цього року глобальний телекомунікаційний орган стандартизації 3GPP планує завершити випуск 17 (Rel-17) – новітньої специфікації стандарту 5G, яка, як очікується, розкриє реальний потенціал 5G у корпоративних, особливо промислових додатках IoT.

Супутниковий зв’язок у цьому контексті відіграватиме ключову роль у розширенні глобального покриття 5G на раніше недоступні території, а Випуск 17 стане першим, що включатиме 5G NTN.

Qualcomm, головний конкурент MediaTek, також виступив на арену. Qualcomm співпрацює з Ericsson і Thales, оголосивши про плани тестувати компоненти 5G NTN – від супутникового та мережевого обладнання до смартфонів.

За словами Ericsson, початкові випробування також проходитимуть в емульованому середовищі, де Ericsson перевірить віртуальний стек RAN 5G, призначений для передачі радіосигналу на супутниках LEO, а Qualcomm перевірить, чи можуть чипи її смартфонів отримати доступ до 5G NTN.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я