Android 13 готова: що нового в цій ОС

Android 13 розширює динамічний колір Material You на всі піктограми додатків, даючи користувачам можливість вибирати значки, які успадковують відтінок шпалер та інші параметри теми

Google передав вихідний код для Android 13 в бібліотеку Android Open Source Project. Ця найсвіжіша версія мобільної ОС від Google приносить нові функції та інструменти безпеки, тематичні значки додатків, налаштування мови для кожного додатка та кращу текстову підтримку.

Android 13 розширює динамічний колір Material You на всі піктограми додатків, даючи користувачам можливість вибирати значки, які успадковують відтінок шпалер та інші параметри теми. Щоб програми підтримували цю можливість, розробникам потрібно надати одноколірну піктограму програми та налаштувати XML адаптивної піктограми.

Крім того, в Android 13 удосконалено текст і мову, щоб забезпечити більш досконалу роботу з такими функціями, як швидша розстановка переносів, покращена висота рядків для нелатинських шрифтів і покращене обтікання текстом для японської. Нові API перетворення тексту прискорюють пошук і автозавершення під час введення фонетичних літер для таких мов, як китайська та японська.

Інші нові можливості та вдосконалення в Android 13:

  • Нові API дозволяють програмі заздалегідь повідомляти системі, як вона буде обробляти події жестів/кнопок назад, ця практика називається моделлю «завчасно». Прогнозний жест назад увімкне попередній перегляд, який дозволить користувачам уникнути несподіваної поведінки, наприклад раптового закриття програми.
  • Системний засіб вибору фотографій надає користувачам стандартний механізм захисту конфіденційності для обміну локальними та хмарними фотографіями. API включено для програм для доступу до спільних медіафайлів.
  • Нові детальні медіа-дозволи надають доступ до певних типів медіа-файлів, зокрема зображень, відео чи аудіо. Вони замінюють загальний дозвіл READ EXTERNAL STORAGE на доступ до накопичувача.
  • Оновлення середовища виконання ART покращують продуктивність і ефективність усіх програм.
  • Збирання сміття буде вдосконалено за допомогою нового збирача на основі функції ядра Linux userfaultfd, яка з’явиться в ART на пристроях Android 13 у майбутньому оновленні Google Play. Новий колектор зберігає заряд батареї, запобігає збоям і захищає додатки від затримки пам’яті.
  • Дозвіл для пристроїв Wi-Fi поблизу для програм дозволяє керувати з’єднаннями пристрою з точками доступу поблизу.
  • Дозвіл виконання сповіщень допоможе користувачам легше налаштуватися на сповіщення, які вони вважають найважливішими.
  • API розміщення плиток дозволяє програмам пропонувати користувачеві безпосередньо додати власну плитку швидких налаштувань за один крок, не виходячи з програми.
  • Представлено програмовані об’єкти RuntimeShader.
  • Додано підтримку візуалізації для шрифтів COLR версії 1.

Підтримку багатомовних користувачів покращено завдяки стандартній панелі налаштувань «Мова програми» та новому API платформи.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я