Вівторок, 16 Квітня, 2024

Комп’ютерний шутер запустили на калькуляторі з живленням від картоплі

Гра DOOM стала першим комп’ютерним шутером, а останніми роками – ще й викликом для ентузіастів. Вони змагаються за те, щоб запустити цю стрілялку на максимально дивному пристрої. Нещодавно в DOOM грали на калькуляторі, який працює від енергії картоплі.

Користувач соціального порталу Reddit під ніком onesmallserving спочатку планував запустити DOOM на одноплатному комп’ютері Raspberry Pi Zero із живленням від картоплі. Але енергоспоживання цього комп’ютера виявилося завеликим для такої овочевої батарейки.

Ентузіаст зібрав ланцюг з 200 картоплин, енергії від яких вистачило для запуску гри на калькуляторі TI-84 Plus. За словами автора, зібрати овочеву батарейку йому допомагали дружина і друг, але все одно знадобилося кілька днів. Також картопля починала псуватися, що додатково ускладнювало роботу.

Кілька місяців тому DOOM запустили на тесті на вагітність. А влітку гру DOOM запустили на віртуальному комп’ютері всередині гри Minecraft. Цей шутер також запускали на пилосмоці, на Porsche 911, на піаніно. У нього грали на банкоматі, на калькуляторі, на телеприставці, на принтері, на фотоапараті, у диспетчері завдань Windows. Навіть у Doom можна пограти в Doom – у моді Classic Arcade головний герой може підійти до спеціальної консолі і запустити на ній той самий Doom. От така виходить цікава рекурсія.

Doom – це культова гра початку 90-х виробництва студії id Software. Вона стала першим популярним шутером, а багато хто вважає її родоначальником цього жанру. Шутер Doom отримав друге життя як гра, яку запускають майже на будь-яких пристроях з процесором та екраном.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися