У грі Minecraft запустили шутер Doom на віртуальному ПК

Автор ідеї каже, що досягнення демонструє зростання потужності сучасних комп’ютерів

Популярний шутер Doom запустили на черговому незвичному пристрої. Ним став віртуальний ПК усередині комп’ютерної гри Minecraft. Реалізував ідею користувач порталу Reddit з ніком uDrunkMate.

Віртуальний комп’ютер у Minecraft працює на базі Windows 95. Продуктивність такої віртуалізації виявилася не надто високою, хоча грати в Doom можливо.

Автор ідеї каже, що досягнення демонструє зростання потужності сучасних комп’ютерів. Випущений у 1993 році Doom потребував повної потужності тогочасних комп’ютерів. Сьогодні для його роботи потрібна лише частка продуктивності.

Підписуйтесь на наш канал у Telegramhttps://t.me/techtodayua

Doom – це культова гра початку 90-х виробництва студії id Software. Вона стала першим популярним шутером, а багато хто вважає її родоначальником цього жанру. Шутер Doom отримав друге життя як гра, яку запускають майже на будь-яких пристроях з процесором та екраном.

DOOM запускали на бортовому комп’ютері Porsche 911, у нього грали на банкоматі, на калькуляторі, на телеприставці, на принтері, на фотоапараті, у диспетчері завдань Windows. Навіть у Doom можна пограти в Doom – у моді Classic Arcade головний герой може підійти до спеціальної консолі і запустити на ній той самий Doom. От така виходить цікава рекурсія.

Для Doom адаптують також ті девайси, на яких не можна безпосередньо в нього грати. Наприклад, пилосмок перетворили на гейм-дизайнера рівнів для Doom: поки машина прибирає квартиру, вона додатково генерує нові карти для шутера. А піаніно перетворили на ігровий контролер для Doom.