Четвер, 30 Травня, 2024

Корисні можливості та трюки в Android, про які ви могли не знати

Гаджети з Android

Щоб максимально використовувати можливості свого смартфона, варто з ним познайомитися якомога ближче. Ось кілька опцій Android, які навряд чи описані в інструкції до гаджета, але з якими користуватися девайсом буде зручніше.

Режим розробника

У налаштуваннях телефона знайдіть розділ «Про телефон», а в ньому – рядок з номером його версії. Тапніть по ньому сім разів, і на екрані з’явиться повідомлення, що ви стали розробником. Це меню буде корисним, якщо треба пришвидшити мобільник, з’ясувати, що перевантажує його процесор, перевірити працездатність та швидкість роботи сенсорного екрана та багато іншого.

Пришвидшення інтерфейсу

Навіть найпотужніші смартфони можуть малювати інтерфейс дещо повільно. Одним із способів візуально пришвидшити цей процес є вимкнені анімації. Так замість плавного згортання-розгортання нових екранів та меню вони з’являтимуться майже миттєво. Для цього в меню розробника знайдіть опції «Масштаб анімації вікон», «Масштаб анімації переходу» та «Масштаб тривалості анімації» і встановіть їхні значення 0.5x або вимкніть взагалі.

Скинути налаштування програм за замовчуванням

Якщо ви помилково вказали відкривати певний тип файлів не тією програмою, працювати з ними стане незручно. Android дозволяє скинути це налаштування. Для цього знайдіть у налаштуваннях розділ «Програми» та відкрийте його. Знайдіть у ньому утиліту, яку ви призначили помилково, та натисніть на неї. Відкриється меню, в якому виберіть «Скинути налаштування за замовчуванням».

Швидко змінювати мережу Wi-Fi

Один із способів змінити поточну бездротову мережу на іншу змушує відкривати меню налаштувань та підрозділ Wi-Fi. Є швидший спосіб це робити: подвійним свайпом вниз відкрийте меню швидких налаштувань та натисніть на імені бездротової мережі. Відкриється список усіх доступних мереж. Подібна опція доступна не на всіх мобільних телефонах.

Швидкий доступ до налаштувань

Щоб відкрити меню швидких налаштувань, можна виконати свайп униз двома пальцями. Ця можливість працює не на всіх версіях Android.

Транслювати екран

Ви можете легко передати зміст дисплея мобільника на великий монітор. Для цього необхідно мати телеприставку Chromecast. У налаштуваннях виберіть «Транслювати», і якщо смартфон та приставка Chromecast знаходяться в одній бездротовій мережі, гаджети підключаться автоматично. Подібна опція доступна не на всіх Android.

Яка програма надсилає повідомлення

На екрані з’являються повідомлення, які вже вам набридли, але ви не знаєте, яка програма їх надсилає? З’ясуйте це, затиснувши палець на такому повідомленні.

Робота з Google Maps однією рукою

Щоб зручніше користуватися мапою на мобільнику однією рукою, виконайте на дисплеї подвійний тап, після чого зробіть свайп угору та вниз, щоб змінити масштаб.

«Розумне» блокування

Удома блокувати смартфон на всі засоби безпеки немає сенсу, адже це безпечне місце. У такому разі скористайтеся функцією «Розумне блокування». Вона відстежує координати мобільника, і коли він опиняється в безпечній зоні, знімає блокування паролем чи голосом, щоб з девайсом було зручніше працювати. Функція знаходиться в розділі налаштувань «Безпека» та доступна на сучасних версіях Android.

Наведені вище можливості – це лише частина корисних функцій Android. Про інші читайте в матеріалі «Секреты Android для новичков».

І можливо вам буде цікаво дізнатися, що кнопка «Перевірити наявність апдейту» на Android нарешті почала працювати. Гадаю, вам знайома ситуація, коли ви в «Налаштуваннях» вмикали пошук свіжої прошивки на свій гаджет, але у відповідь отримували, що нічого не знайдено.

 

2 КОМЕНТАРІ

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися