Костюм з електричних м’язів допоможе літнім людям ходити, наче в молодості

Послаблення м’язів – це проблема, з якою рано чи пізно зіткнеться кожен з нас, коли постаріє. Після того як вам виповнилося 60, втрата м'язової маси різко прискорюється – від 0,5% до 2% до 70 років і 4% щорічно після 80.

За оцінкою експертів ООН, старіння населення Землі в XXI столітті стане одним із найбільш значних факторів, які змінюють суспільство. Очікується, що до 2050 року кількість людей віком 60 років і старше зросте більш ніж удвічі. Одне з ускладнень – зниження загальної мобільності населення, що знижує загальну якість життя, ускладнюючи літнім людям переміщення всюди – і в офісі і в громадських місцях, і вдома. І тут на допомогу може прийти легкий і комфортний суперкостюм з електричних м’язів, розроблений компанією Seismic.

Послаблення м’язів – це проблема, з якою рано чи пізно зіткнеться кожен з нас, коли постаріє. Після того як вам виповнилося 60, втрата м’язової маси різко прискорюється – від 0,5% до 2% до 70 років і 4% щорічно після 80.

Електричні м’язи костюма скорочуються приблизно так само, як і людська мускулатура. Вони інтегровані в одяг і прикріплюються за допомогою спеціальних захватів, які працюють, як сухожилля. Вшитий у костюм комп’ютер із сенсорами стежить за рухами тіла і повідомляє електричним м’язам, коли саме їм треба активуватися для допомоги людині. Уся апаратна частина костюму розміщена в шестигранних плоских капсулах, які повинні мінімально заважати.

«Зараз усе, що пропонується людям із труднощами у пересуванні, – це спеціальні ходунки, милиці та тростини, – говорить голова Seismic Річ Махоні. – Ще один варіант – скоротити свої пересування по місту або просто залишатися вдома. І більшість вибирає саме це, тому що люди не хочуть з’являтися в суспільстві із доступними їм сьогодні пристроями, не хочуть виглядати слабкими і хворими».

Крім того, такий суперодяг можна буде застосовувати в деяких професіях, пов’язаних з важкою фізичною працею, – наприклад, вони допоможуть працювати на будівництві або на великих складах.

Seismic має намір запустити свій суперкостюм у масове виробництво в кінці цього року – його можна буде придбати у таких країнах, як США, Японія та Великобританія. Він стане першим продуктом у лінійці подібного одягу.