П’ятниця, 8 Грудня, 2023

Apple буде продавати iPhone по частинах – кожен зможе сам відремонтувати свій гаджет

Apple вперше офіційно дозволить людям ремонтувати свої власні iPhone. Програма самостійного ремонту дозволить клієнтам купувати оригінальні запчастини та інструменти Apple, а також інструкції для них. В рамках нової програми клієнти зможуть ремонтувати зламані дисплеї, камери або, наприклад, замінювати зношені батареї.

Нове оголошення з’явилося на тлі зростаючого тиску з боку руху “Право на ремонт”, яке стверджує, що ускладнювати ремонт власних пристроїв неприйнятно і несправедливо.

Apple вважається одним з найбільших противників неофіційних ремонтів. У iPhone 13 не можна навіть встановити дисплей від іншого iPhone 13, хоча компанія пообіцяла прибрати цю перепону колись в майбутньому.

Клієнтам програми самостійного ремонту спершу запропонують переконатися, що їм зручно виконувати обслуговування гаджета самостійно, перш ніж отримувати запчастини. Для цього вони повинні будуть ознайомитися з низкою документів, щоб переконатися, що вони розуміють всю складність будь-якого даного ремонту. Якщо робота піде не так, клієнти зможуть звернутися до офіційних постачальників, щоб це зробив професіонал, але тоді їм доведеться заплатити за ремонт.

Нова програма ремонту на умовах самообслуговування буде працювати разом з тисячами постачальників послуг, деякі з яких авторизовані Apple, а інші працюють як незалежні підприємства. У 2019 році Apple запустила нову програму, що дозволяє останнім мати повний доступ до офіційних частин і інструментів.

Apple стверджує, що все ще очікує, що візит до професійного сервісного центру буде найбезпечнішим та найнадійнішим підходом для переважної більшості клієнтів. Нова послуга самостійного ремонту призначена для окремих технічних фахівців, які володіють знаннями і досвідом для ремонту електронних пристроїв.

Якщо клієнт вирішить провести власний ремонт, він зареєструється онлайн через сторонній сервісний центр. Потім йому відправлять відповідні деталі та інструкції з проведення ремонту, і а також запропонують повернути зламані деталі для переробки.

Самообслуговування в ремонті спочатку запустять в США для iPhone 12 і 13. Пізніше він з’явиться на комп’ютерах Mac з чіпами M1 і пошириться на інші країни в 2022 році.

Спочатку він запропонує 200 окремих деталей і інструментів, які будуть доступні для проведення найбільш поширених ремонтних робіт, таких як дисплей, батарея і камера, на двох останніх лінійках iPhone. Підтримка інших видів ремонту з’явиться пізніше цього року, повідомили в Apple.

Правила надання гарантії залишаться колишніми. Якщо клієнт виконує ремонт і пошкоджує пристрій, це вплине на гарантію. Але факт виконання ремонту не змінить і не обмежить можливість подальшого виконання інших ремонтних робіт по гарантії.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися