Субота, 24 Лютого, 2024

Співзасновник YouTube прогнозує занепад цього сервісу

Співзасновник YouTube прогнозує занепад цієї платформи після приховування кількості дизлайків під усіма відео. Свою думку Джавед Карім опублікував в описі першого в історії відео YouTube.

“Чому YouTube зробив би цю повсюдно нелюбиму зміна? Є причина, але вона не дуже хороша, і не та, яка буде публічно розкрита, – пише Карім. – Здатність легко і швидко ідентифікувати поганий контент є важливою особливістю платформи користувацького контенту. Чому? Тому що не весь контент хороший”.

YouTube вніс зміни до свого інтерфейсу минулого тижня, заявивши, що видалив публічне відображення дизлайків, щоб протистояти переслідуванням і сприяти “шанобливій взаємодії між глядачами і творцями”.

Але багато користувачів і творців YouTube розкритикували це рішення, стверджуючи, що підрахунок дизлайків дає спільноті можливість висловити свої переваги, а також швидко виявляти оманливі і спам-відео, які просуваються власним алгоритмом YouTube.

Першим в історії відео, яке завантажили на YouTube, був банальний ролик під назвою “Я в зоопарку”, в якому знімається сам 25-річний Карім. Карім відредагував опис відео кілька днів тому, а ще за кілька днів він змінив текст, щоб додати деталей.

«Чи хоче YouTube стати місцем, де все посередньо?», – завершує він свою думку.

Карім не вперше використовує відео “я в зоопарку” як неофіційний рекламний щит для своїх думок на платформі. У 2013 році, коли YouTube оголосив, що буде використовувати Google Plus для включення коментарів – крок, який багато хто розглядав як спосіб для пошукового гіганта підвищити залученість у свою приречену соціальну мережу – Карім змінив опис відео таким чином: «якого хріна мені потрібен обліковий запис Google+, щоб коментувати відео?»

У своїй сьогоднішній заяві Карім порівнює відео, в якому Метт Коваль, творець лайків на YouTube, оголосив про видалення антипатій, з ганебними кадрами американського солдата Єремії Дентона, який потрапив в полон під час війни у В’єтнамі. У 1966 році Дентон дав телевізійне інтерв’ю своїм викрадачам, під час якого він моргав азбукою Морзе слово “тортури”.

«Чому YouTube зробив цю повсюдно нелюбиму зміну? Причина є, але вона не дуже хороша, і не та, яка буде публічно розкрита, – пише Карім. –  Замість цього будуть посилання на різні дослідження. Дослідження, які, мабуть, суперечать здоровому глузду кожного ютубера».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися