Неділя, 26 Травня, 2024

Криптовалюту Bitcoin перетворили на генератор випадкових чисел для розіграшів та лотерей

Криптовалюти, а саме їхні блокчейни, сьогодні намагаються використовувати всюди, і нещодавно кілька компаній придумали, як залучити цю технологію для обрання переможців в аукціонах та лотереях. Креативний підхід створили компанії ChangeAngel, CryptoBantam та криптомитець Тревор Джонс. Останній продав свою картину, визначивши переможця за допомогою криптовалюти.

Тріо компаній організувало аукціон, на якому виставило роботу Джонса «Екстазі» – картину, яку надихнув створити Bitcoin. На ній дві схожі на ангелів фігури знаходяться перед об’єктом, що нагадує Bitcoin. Один із героїв виглядає виснаженим та спустошеним, а інший протягує йому руку для допомоги.

Щоб обрати переможця, використали блокчейн цієї криптовалюти. Грубо кажучи, блокчейн – це книга записів, в яку записуються підсумки всіх транзакцій криптовалюти за певний період.

Як і в стандартній лотереї, бажаючі придбати картину Джонса купували квитки. Після завершення аукціону 4 серпня о 21 годині кожному квитку присвоїли номер у шістнадцятковій системі числення. Список цих номерів буде доступний онлайн, а для прозорості його дублюватимуть в інтернет-архіві Wayback Machine.

Коли завершиться аукціон, організатори також запам’ятають, який при цьому блок був записаний у блокчейн Bitcoin. Якщо хеш цього блоку в шістнадцятиричному форматі збігається з останніми трьома цифрами номера квитка, така людина вважається переможцем. Така невелика кількість цифр для збігу пояснюється невеликою кількістю проданих квитків. Точна їхня кількість ще невідома, але вона не перевищуватиме 1024 штуки.

Особливість використання блокчейну в тому, що заздалегідь вгадати хеш майже неможливо, адже саме над його визначенням працює армія серверів у всьому світі, споживаючи енергії, як середня європейська країна.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися