Субота, 20 Квітня, 2024

Xiaomi запатентувала смартфон з вбудованою сонячною панеллю

Ідея мобільного телефона з вічною підзарядкою не полишає розум виробників, і в Xiaomi отримали нещодавно права на такий девайс. Це відоме рішення – смартфон із вбудованою сонячною панеллю. Патент компанії видали 27 липня чиновники служби світової інтелектуальної власності WIPO (World Intellectual Property Office).

Пропонується взяти типовий сучасний смартфон – з безрамковим екраном без будь-яких вирізів та отворів і вбудованим у дисплей сканером відбитків пальців. На його задню панель під подвійним модулем фронтальної камери виробник вбудував сонячну панель.

Ідея телефона з можливістю заряджання від сонця не є новою, і теоретично вона б дозволила зменшити залежність сучасних мобільників від розетки. Однак ця ідея в реальності виявляється непрактичною через надзвичайно низьку швидкість заряджання. Так, скромний за сучасними мірками смартфон LG GD510 Sun Sdition 2010 року за 10 хвилин заряджання на яскравому сонячному світлі дозволяв збільшити тривалість розмови лише на 2 хвилини. До цього варто додати, що світло не завжди яскраве, і мобільник потрібно тримати перпендикулярно сонячним променям. Також сонячна панель при роботі надзвичайно сильно нагрівається, що призводить до швидкої деградації батареї, а також блокування заряджання через її перегрів.

Виробники вже давно експериментували з вбудованими в телефони сонячними панелями. Серед найвідоміших моделей можна відзначити Samsung Blue Earth, Samsung e1107 Crest Solar, Nokia Lokki, TeXet TM 503rs.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися