Неділя, 25 Лютого, 2024

Квантова батарея обіцяє вічно лежати зарядженою

Наука доводить: забути про раптово розряджений гаджет можливо. Новий принцип дозволяє навічно зафіксувати енергію, щоб скористатися нею в потрібний момент. Такі можливості відкриває новий тип елемента живлення – квантова батарея.

Розробили новинку вчені Університету Альберти та Університету Торонто. Вони показали теоретичну демонстрацію батареї, у якої немає втрат та паразитних витоків – вона не буде саморозряджатися. Заряджати такий носій можна світлом. Традиційні електрохімічні батареї мають ефект саморозряду. Акумулятори усіх типів сядуть «в нуль» за півроку-рік, одноразові батарейки тримають заряд два-три роки. Через це не можна просто покласти гаджет на полицю і взяти його коли знадобиться. Потрібно регулярно перевіряти стан заряду його батареї.

«Знайомі нам батареї, такі як літій-іонні, спираються на класичні електрохімічні принципи, – каже один з розробників доцент Габріель Ханна. – Квантова батарея використовує виключно квантову механіку. Вона крихітна, нанорозмірів, і призначена для використання в наномасштабі».

Розробники прогнозують, що їхнє рішення може знадобитися для живлення різноманітної квантової техніки, включаючи квантові комп’ютери. Ця галузь сьогодні знаходиться в початковому стані свого розвитку.

Батарея настільки екзотична, що науковці поки навіть не знають як її розряджати. В теорії це можна робити руйнуючи квантову симетричну структуру елемента. Однак як саме це виконати в практичних пристроях поки невідомо і потрібні нові дослідження.

1 коментар

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися