Неділя, 25 Лютого, 2024

Китаянка запустила магазин з продажем турботи по SMS

Китаянка Вонг Бійинг боролася із самотністю та безсонням близько десяти років тому. Вона запустила службу, щоб запропонувати іншим у подібних обставинах відчувати, що хтось піклується про них. Сервіс наче маяк для самотніх, кажуть її клієнти.

Для 35-річної Вонг Бійінг допомагати іншим виявився саме тим, що їй потрібно, щоб допомогти собі. Жінка з провінції Гуандун на півдні Китаю стала вірусно відомою на початку травня після того, як інтернет-користувачі виявили, що вона заробила понад 30 000 юанів (4 415 доларів США), продаючи повідомлення на спокійну ніч за один юань (0,15 доларів США) кодне.

Вонг вперше подумала про цю ідею в 2012 році, коли вона працювала в компанії електронної комерції і вирішила відкрити на Taobao магазин під назвою «Людина, яка продає спокійну ніч у безлюдній країні». Taobao — це масивна платформа електронної комерції, що належить гіганту електронної комерції Alibaba.

Повідомлення, як правило, дружні та лаконічні, але іноді вони мають довжину до 200 символів. «Якщо у клієнта є особливий запит, я напишу повідомлення на основі його історії», — сказала Вонг.

Вонг сказала, що її клієнтами є хворі на рак, діти з неповних сімей і ЛГБТК-люди, яких невірно розуміють їхні родини.

«Коли люди роблять замовлення, багато з них записують власні історії, і через кожну історію я відкриваю вікно в їхні душі за межі екрану», — сказала вона.

Вонг додала, що вона отримувала незвичайні запити, такі як нагадування про стягнення боргів, прокльони для ворогів і людей, які намагаються вистежити своїх колишніх.

Вонг заснувала компанію через власне почуття ізоляції та самотності, що викликало безсоння. Під час дослідження в інтернеті вона виявила, що багато інших людей мали подібні проблеми.

«Я думала, що зможу з’єднати цих незнайомців, щоб довіряти один одному та складати компанію», – сказала Вонг.

Вона сказала, що була здивована, отримавши перше замовлення через кілька днів після відкриття магазину, незважаючи на те, що не покладала великих надій на успіх. «Виявилося, що деяким людям потрібна послуга», — сказав Вонг.

За 10 років вона надіслала 30 000 повідомлень і одного разу надіслала понад 300 SMS за одну ніч.

Її служба принесла багато добра, сказав один з користувачів: «Просте побажання спокійної ночі — це маяк для кожної самотньої людини вночі».

При цьому її також критикували люди, які кажуть, що вона наживається на текстових повідомленнях, які по суті безкоштовні.

Вонг відкинула цю критику, сказавши, що ця робота «забирає багато часу та енергії», і зазначила, що вона навряд чи могла б утримувати себе на 30 000 юанів протягом 10 років. Коли вона подорослішала, Вонг сказала, що в її житті було менше моментів самотності, але вона вирішила продовжувати продавати повідомлення доброї ночі.

«Довіра незнайомих людей підтримує мене, а також дарує тепло іншим, зцілюючи мою самотню», — сказала вона.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися