Samsung створила додаток для смартфона, щоб дальтонікам було зручніше дивитися телевізор

Програма придатна для смартфонів Samsung Galaxy S6, S6 edge, S6 edge+, S7, S7 edge та новіших

У світі сьогодні живе приблизно 300 мільйонів людей, які мають проблеми з впізнаванням певних кольорів. Значна кількість, за даними Samsung, також живе, не підозрюючи про наявність кольорової сліпоти. Усього таких людей у світі приблизно 8% чоловіків і 1% жінок. Для них звичайні речі, наприклад, зображення на дисплеї, можуть виглядати зовсім не так, як для здорових людей. Samsung випустила додаток для смартфона, який дозволяє це частково виправити.

Samsung

Додаток для мобільного SeeColors потрібен, щоб користувач міг сам протестувати власний зір на кольори, які він розрізняє. Після такої перевірки мобільник передає інформацію в «розумний» телевізор, який змінює палітру так, щоб дальтонік бачив зображення максимально природно.

 

 

Утиліту створили в партнерстві з відділом мехатроніки, оптики, інженерії та інформатики при Університеті технологій Будапешту. Вона використовує для своєї роботи кольорові фільтри та математичне моделювання, щоб визначити ступінь кольорової сліпоти окремого користувача.

Програму можна завантажити з фірмового магазину телевізорів Smart TV App, Google Play. Вона придатна для смартфонів Samsung Galaxy S6, S6 edge, S6 edge+, S7, S7 edge та новіших.