Середа, 24 Липня, 2024

«Лабораторія Касперського» розробила власну ОС для «розумних» речей

680px-Ckja-6

«Лабораторія Касперського» офіційно оголосила про завершення роботи над фірмовою операційною системою KasperskyOS. Вона стане складовою частиною обладнання, яке застосовується в індустріальних і корпоративних мережах.

Основний принцип роботи KasperskyOS зводиться до правила «заборонено все, що не дозволено». За словами розробників, це має забезпечувати високий рівень інформаційної безпеки. Такий підхід, наприклад, дозволяє виключити можливість використання як уже відомих вразливостей, так і тих, що з’являться в майбутньому. При цьому всі політики безпеки, зокрема, заборони на виконання процесів і дій, налаштовуються відповідно до побажань споживача.

На даний час KasperskyOS уже використовується в маршрутизованих комутаторах рівня L3 компанії Kraftway. ОС інтегрована в модуль управління, що дозволяє їй контролювати легітимність всіх запитів, які адміністратори відправляють на пристрій. Заборонені відповідно до налаштувань дії ОС заблокує.

Розробники наголошують, що KasperskyOS не є заміною вже наявних операційних систем широкого застосування. Новинка призначена для тих сфер, де безпека є першорядним завданням, а саме – у промислових системах, телекомунікаційному обладнанні, медичних апаратах, в автомобілях, гаджетах «інтернету речей».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися