Четвер, 25 Липня, 2024

Linux дозволила “на гарячу” замінювати ключовий компонент комп’ютерів

Якщо в комп’ютері на базі процесора архітектури x86 (Intel чи AMD) під час роботи замінити оперативну пам’ять – цей комп’ютер зависне. Але якщо комп’ютер на базі процесора архітектури RISC-V дозволить без припинення роботи замінити оперативну пам’ять. Ця функція може стати невід’ємною частиною майбутніх серверних і корпоративних реалізацій.

Відповідно до звіту видання Phoronix, версія 6.11 основного ядра Linux додасть підтримку гарячого підключення пам’яті RISC-V. Ядро Linux уже запропонувало цю функцію для інших архітектур ЦП, але це дуже важливе доповнення для довгострокової роботи ЦП з відкритою архітектурою RISC-V, оскільки серверні програми тощо не були б такими стійкими без підтримки простого гарячого підключення.

Для тих, хто не знайомий із гарячим підключенням або гарячою заміною оперативної пам’яті, поняття дуже схоже на гаряче підключення та гарячу заміну HDD/SSD — користувач може замінити певний компонент, не вимикаючи систему. Проте гаряче підключення накопичувачів є досить поширеною функцією споживчих операційних систем і материнських плат, тоді як гаряче підключення оперативної пам’яті точно не є таким.

Функція «гарячого» підключення пам’яті існувала в тій чи іншій формі протягом досить тривалого часу — вона була доступна навіть на ультраретро-процесорах Zilog Z80 1980-х років. Однак сьогодні вона здебільшого прив’язана до серверних материнських плат, а разом з ними й до виділених серверних версій Windows або більшості дистрибутивів Linux.

У будь-якому випадку, процесори RISC-V, які отримають цю функціональність, повинні допомогти розширити потенційні варіанти використання архітектури RISC-V у майбутньому. На даний момент корпоративним і серверним простором досить міцно керують володарі процесорів x86 від Intel або AMD і графічних процесорів зі штучним інтелектом від Nvidia, але за досить високою ціною, що робить усі вдосконалення архітектури RISC-V та інших альтернатив справедливими. трохи переконливіше. Щойно один центральний процесор RISC-V зможе збільшити обсяг обчислень, порівнянний з центральними процесорами для настільних комп’ютерів середнього класу, ринок комп’ютерів і серверів має виглядати зовсім іншим місцем.

Допомагає те, що на ринку є чимало кроків щодо прийняття RISC-V або покращення його підтримки. Настроювані ноутбуки Framework (звичайно, аж до процесора) нещодавно оголосили про майбутню підтримку материнської плати ноутбука RISC-V Framework , і XSi навіть вдалося запустити робочі навантаження CPU, GPU та NPU на ядрах RISC-V. І, звісно, існуючі основні гравці на підприємствах, штучному інтелекті та великих техніках також зацікавлені в подальшому зростанні RISC-V .

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися