Літати в США дозволили разом з ноутбуками

Зустріч між американськими і європейськими чиновниками тривала чотири години

Чиновники ЄС і США на зустрічі, яка пройшла днями у Брюсселі, вирішили не забороняти гаджети в руках пасажирів літаків. Ноутбуки, планшети та інші девайси, які більші за розмірами за смартфон, можна буде перевозити у ручній поклажі на рейсах з Європи до Америки.

США

Зустріч між американськими і європейськими чиновниками тривала чотири години. Хоча на ній не заборонили брати в салон гаджети, влада продовжить шукати заходи, які допоможуть збільшити безпеку авіаперельотів до США.

Нагадаємо, Адміністрація президента Дональда Трампа розглядала можливість поширення заборони на прохід з ноутбуками в салони літаків, що прямують до Америки з деяких європейських країн. Обмеження могли торкнутися таких відомих у світі авіакомпаній, як United Airlines, Delta Air Lines і American Airlines.

Дії чиновників США сколихнули всю світову спільноту. В ООН почали розробляти інструкції з використання ноутбуків та інших гаджетів на борту літака після заборони провозити ці девайси пасажирам з Близького Сходу. Головний авіаційний чиновник у світі – Міжнародна організація цивільної авіації – днями провела нараду з приводу заборони проносити гаджети в кабіну літака.

Аеропорти та літаки в Європі почали працювати над планами організації роботи, якщо б США прийняли заборону перевезення гаджетів.

Раніше США ввели заборону на пронесення на борт авіарейсів у США електроніки, більшої за стільникові телефони і смартфони. Заборона стосується десяти аеропортів на Близькому Сході і в Північній Африці. Пізніше подібну заборону оголосила Великобританія для літаків, які прямують з Туреччини, Лівану, Йорданії, Єгипту, Тунісу та Саудівської Аравії.

Точні причини, чому США та ЄС вирішили не вводити заборону перевезення гаджетів у ручній поклажі, невідомі. Але колишній керівний директор Національної агенції транспортної безпеки США каже, що розширення заборони на пронесення електроніки в кабіну літака призвело б до суттєвої логістичної проблеми. Авіакомпаніям та аеропортам необхідно було б вкладати більше грошей на покращення перевірки багажу. «Дуже складно визначити, чи є щільний об’єкт насправді батареєю або пластиковою вибухівкою», – каже він.

Окрім цього, складання купи гаджетів з літієвими акумуляторами в багажному відділенні перетворило б їх на бомбу. Чиновники також розмірковують над тим, як уникнути вибуху цієї купи в повітрі. Європейські регулятори попереджають, що розміщення сотень девайсів у багажному відділенні може, навпаки, зменшити безпеку через ризик пожежі якоїсь батареї.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я