Любителі «відпочивати» на городі отримають власного робота Tertill

робот схожий на відомого робота-пилососа Roomba для домашнього прибирання

Постійне піклування про висаджені на городі овочі скоро стане приємнішим. Адже виконуватиме це завдання робот на ім’я Tertill. Він прополюватиме грядки, прибираючи все непотрібне.

За принципом дії та візуально новий робот схожий на відомого робота-пилососа Roomba для домашнього прибирання. Це не випадково, оскільки розробкою Tertill займався один із творців Roomba.

Живлення кремнієвого городника забезпечує вбудована сонячна батарея. Щоб він не вищипував потрібні рослини, їх потрібно буде обгородити спеціальними кільцями. Вони постачаються в комплекті з девайсом. Робот також може прополювати ділянки заданої довжини.

Окрім цього, робот не вириває бур’яни з корінням, а скошує їх, так що процедуру доведеться повторювати постійно. При цьому розробники кажуть, що машина підвищує екологічність врожаю, оскільки постійна прополка зменшує необхідність використання гербіцидів.

Робот підключається до смартфона за допомогою Bluetooth. У нього також є порт USB. Він використовується для заряджання, коли енергії сонця на сонячній панелі недостатньо.

Щоб робот працював нормально, планування посадки повинне бути більш впорядкованим. Між культурними рослинами повинно бути достатньо вільного місця, а сама грядка повинна бути максимально рівною, щоб робот не застряг. Щоб він вийшов за межі господарської ділянки на сусідську, її необхідно огородити.

Tertill лише готується до випуску – його розробники планують цього місяця запустити збір коштів для випуску на сайті Kickstarter. За попередніми даними, машина буде коштувати близько $ 300.