У Google Play можуть прибрати куплені відгуки і накручені оцінки

Розробники не повинні намагатися маніпулювати розміщенням будь-яких додатків у Google Play

Google вирішила припинити нечесну практику багатих розробників у своєму магазині Google Play. Програмісти часто за гроші купували відгуки та накручували своїм програмам оцінки. Більші рейтинги роблять додатки помітнішими в пошуку та збільшують кількість реальних установлень. Це обертається збільшенням доходу для розробників.

Play

«Розробники не повинні намагатися маніпулювати розміщенням будь-яких додатків у Google Play. Це охоплює збільшення рейтингів, оглядів або кількості встановлень за допомогою незаконних засобів, таких як шахрайські або стимульовані встановлення, огляди і рейтинги», – йдеться в блозі Google.

Для просування додатків та ігор існують спеціалізовані сервіси з накручування відгуків, установлень і рейтингів. Окрім цього, розробники нерідко пропонують користувачам різні бонуси за позитивні відгуки й оцінки або встановлення інших додатків. Через це часом складно насправді оцінити якість того чи іншого додатка, подивившись лише нконтент нг та відгуки.

Google визнає, що заохочувальні встановлення є частиною стратегії деяких розробників, щоб змусити людей завантажувати та використовувати свої додатки. Пошуковий гігант не вважає це чимось незаконним, але й не схвалює подібних дій.

Тому Google оновила свою політику щодо розробників. Компанія попередила всіх, що вона тепер буде контролювати і фільтрувати відгуки, установлення і рейтинги додатків. Порушення правил може призвести до повного видалення контенту з магазину.

До речі, хоча за кількістю доступних для завантаження ігор та програм магазин Google Play уже давно є світовим лідером, користувачі техніки на базі iOS все ще приносять розробникам удвічі більше грошей.

У 2016 році в США 66 видавців заробили перший мільйон доларів (без урахування виручки від реклами) з випущеного додатка для iOS. У Google Play їхня кількість становить 39, що в 1,7 раза менше. Для порівняння, у 2015 році кількість таких видавців була 34 і 14 в App Store і Google Play відповідно.

Також у Sensor Tower підрахували, які саме категорії додатків приносять своїм творцям мільйони. Найприбутковішою галуззю є ігри. В App Store 47% всіх додатків-мільйонників є іграми, а в Google Play – майже 75%.

Крім того, користувачі iOS більше налаштовані купувати не тільки ігри, але і різні утиліти, програми для обробки фото і відео та інший контент. У Google Play крім ігор користувачі витрачають гроші на програми з категорій «Розваги» і «Соціальні мережі».