Понеділок, 15 Квітня, 2024

Людський мозок бездротовим способом підключили до комп’ютера з BrainGate

Паралізована людина вперше змогла керувати комп’ютером, не потребуючи дротового підключення до нього. Таку технологію продемонстрували дослідники з Університету Брауна. Їхній гаджет BrainGate показав, що бездротовим способом можна зчитувати та передавати сигнали головного мозку з такою же швидкістю, які надають дротові системи. Це відкриває нові можливості в галузі нейродосліджень та в допомозі паралізованим пацієнтам.

Основний робочий принцип BrainGate – моніторинг нейронної активності мозку та її подальше зіставлення з можливими намірами та бажаннями користувача. Наприклад, коли система розпізнає активність певної зони в мозку юзера, вона може припустити, що активність у даній зоні означає бажання підняти праву руку.

Головним елементом BrainGate є масив із 200 мікроелектродів, які імплантовані в моторний відділ кори головного мозку. Він передає нейросигнали на швидкості 48 мегабіт за секунду до бездротового передавача, який закріплений на черепі користувача.

Ємності батареї вистачає на 36 годин неперервної роботи. Практична перевірка двома пацієнтами показала, що вбудованого акумулятора достатньо для роботи без підзаряджання мінімум протягом 24 годин. У цей час пацієнти рухали курсором та друкували на планшеті.

Новий гаджет здатний не лише значно поліпшити якість життя паралізованих людей. Він також дозволить проводити нові дослідження у сфері роботи головного мозку.

«Ми хочемо розуміти, як нейросигнали еволюціонують у часі, – каже один із розробників пристрою Лейг Хохберг. – Із цією системою ми можемо моніторити активність головного мозку вдома та протягом довгих періодів часу, що було неможливо раніше. Це допоможе нам розробити алгоритми розшифровування, які забезпечать інтуїтивне та надійне відновлення комунікаційних та мобільних здібностей у паралізованих».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися