Середа, 24 Липня, 2024

Macbook з чипом M1 передбачають ресурс у півроку – у деяких аномально високе зношування SSD

Ноутбуки Macbook з чипом M1 лише кілька місяців доступні в продажу, але деякі з них почали надмірно зношувати свої накопичувачі SSD. У найгірших випадках швидкість зношування така, що ресурсу накопичувача вистачить приблизно на півроку. Зама зношеного SSD означає заміну усього комп’ютера, оскільки флеш-пам’ять SSD розпаяна на материнській платі.

Користувач з ніком david_rysk повідомив у Twitter, що його двомісячний Macbook M1 з 16 ГБ оперативної пам’яті та 2 ТБ SSD вже втратив 3% ресурсу SSD.

Інші власники Macobook M1 також подивилися статистику зношування своїх SSD і підтвердили високу інтенсивність. У деяких юзерів за два місяці володіння на SSD було записано від 18 до 58 ТБ даних. Деякі власники Macbook з чипами Intel також повідомляють про підвищене використання ресурсу.

Для власників доступніших Macbook M1 з SSD 256 ГБ ступінь зношеності склала би 30%. Для ще дешевших моделей Macbook M1 з 8 ГБ оперативної пам’яті інтенсивність використання SSD була би вищою.

При зберіганні такої інтенсивності зношування у найгірних варіантах ноутбук вийде з ладу приблизно за півроку, пише david_rysk. Юзер marcan42 наводить дані, що Macbook M1 з 256 ГБ здатний витримати до 2000 ТБ записаних даних, модель на 2 ТБ витримає до 5000 ТБ. Тому в найгіршому варіанті ресурс ноутбука складе два роки.

Постраждалі користувачі причиною проблеми називають надмірне використання своп-файлу (він же файл підкачування). Це спеціальний файл на диску, який використовується в ролі оперативної пам’яті. Завдяки цьому при фізично встановлених 8 або 16 ГБ оперативної пам’яті комп’ютер здатний вмістити одночасно запущених програм, що сумарно займають 20 і більше гігабайтів.

Однак флеш-пам’ять має вичерпний ресурс циклів запису, який для останніх поколінь флеш-пам’яті не перевищує 1000 записів в одну комірку. Однак потрібно пам’ятати, що дані у флеш-пам’яті записуються сторінками і кожна комірка містить по декілька бітів. Тому на практиці кількість записаних диском даних зазвичай вища, ніж кількість даних, які зберігав користувач. Цей показник визначається параметром Write Amplification і залежить від алгоритмів прошивки диску SSD.

При звичайному використанні, коли на диск SSD щодня записується кілька гігабайтів вичерпання ресурсу комірок флеш-пам’яті не є проблемою. З більшою ймовірністю відмовить контролер або диск морально застаріє. Однак з вичерпанням ресурсу комірок флеш-пам’яті можна зіткнутися, якщо залишити на диску дуже мало вільного місця і регулярно записувати в цей вільний простір нові дані.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися