Любителям ігор останнім часом доводиться складно, адже потужну та доступну відеокарту нині дуже нелегко придбати. Такі адаптери стали дефіцитом через бум криптовалют та підвищення активності їхніх видобувачів – майнерів. Деякі інтернет-магазини вже вводять квоти на продаж популярних відеоадаптерів GeForce.

GeForce

Однією з таких відеокарт, яка продається за квотами, стала GeForce GTX 1060. Японський сайт про електроніку AKIBA PC Hotline пояснює, що в їхній країні вже вводяться обмеження на кількість цих відеоадаптерів в одні руки. У місцевому роздробі можна купити не більше двох-трьох штук на одного покупця.

Фірмовий інтернет-магазин NVIDIA теж обмежує кількість проданих в одні руки GeForce GTX 1060 двома екземплярами. При цьому купити ці відеокарти відразу не можна – можливе тільки попереднє замовлення.

Раніше експерти з німецькомовного видання ComputerBase повідомляли, що відеоприскорювачі, які побудовані на графічному процесорі AMD Polaris 20, першими стали дефіцитом. Як пишуть експерти, усі партії Radeon RX 580 і 570 розпродаються практично миттєво. За їхніми даними, AMD вже не справляється з поставками чіпів Polaris 20. Цим незадоволені і деякі виробники графічних карт. Вони висловлювали навіть припущення, що дефіцит пов’язаний з досить високим рівнем браку на виробництві кристалів Polaris 20. Але його спростовують партнери Radeon Technologies Group.

Відеокарти Radeon RX 580, RX 570, RX 560 компанія AMD офіційно презентувала у квітні цього року. Вони базуються на 14-нанометрових чіпах Polaris і відносяться до недорогого сегмента. Ціни на ці відеокарти коливаються в діапазоні від 310 євро за RX 580 до 180 євро за RX 570.

У ComputerBase кажуть, що проблемою є не тільки сам дефіцит, а й викликане ним зростання цін. Найдешевша версія Radeon RX 580 коштує приблизно 260 євро і при цьому недоступна, а з наявних у продажу найдешевшою картою є PowerColor Red Devil, ціна якої досягає 295 євро. За варіант Red Devil Golden Sample доведеться віддати вже 310 євро, а всі інші пропозиції на ринку коштують ще більше. При цьому офіційна рекомендована ціна на Radeon RX 580 становить усього 259 євро.

Найдешевший варіант доступнішої Radeon RX 570 оцінюється в 182 євро. PowerColor RX 570 Red Dragon, яку полюбляють майнери, продається за 225 євро. На другому місці опинилася ASUS Radeon RX 570 Strix OC з цінником 235 євро. При цьому рекомендована ціна на цю відеокарту складає 199 євро.

Саме нестача Radeon RX 580/570 призвела до того, що добувачі криптовалюти звернули свою увагу на рішення від NVIDIA, а саме – GeForce GTX 1070 і 1060.

ПОДІЛИТИСЯ

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here