Через дефіцит магазини вводять квоти на продаж GeForce GTX 1060

Фірмовий інтернет-магазин NVIDIA теж обмежує кількість проданих в одні руки GeForce GTX 1060 двома екземплярами

Любителям ігор останнім часом доводиться складно, адже потужну та доступну відеокарту нині дуже нелегко придбати. Такі адаптери стали дефіцитом через бум криптовалют та підвищення активності їхніх видобувачів – майнерів. Деякі інтернет-магазини вже вводять квоти на продаж популярних відеоадаптерів GeForce.

GeForce

Однією з таких відеокарт, яка продається за квотами, стала GeForce GTX 1060. Японський сайт про електроніку AKIBA PC Hotline пояснює, що в їхній країні вже вводяться обмеження на кількість цих відеоадаптерів в одні руки. У місцевому роздробі можна купити не більше двох-трьох штук на одного покупця.

Фірмовий інтернет-магазин NVIDIA теж обмежує кількість проданих в одні руки GeForce GTX 1060 двома екземплярами. При цьому купити ці відеокарти відразу не можна – можливе тільки попереднє замовлення.

Раніше експерти з німецькомовного видання ComputerBase повідомляли, що відеоприскорювачі, які побудовані на графічному процесорі AMD Polaris 20, першими стали дефіцитом. Як пишуть експерти, усі партії Radeon RX 580 і 570 розпродаються практично миттєво. За їхніми даними, AMD вже не справляється з поставками чіпів Polaris 20. Цим незадоволені і деякі виробники графічних карт. Вони висловлювали навіть припущення, що дефіцит пов’язаний з досить високим рівнем браку на виробництві кристалів Polaris 20. Але його спростовують партнери Radeon Technologies Group.

Відеокарти Radeon RX 580, RX 570, RX 560 компанія AMD офіційно презентувала у квітні цього року. Вони базуються на 14-нанометрових чіпах Polaris і відносяться до недорогого сегмента. Ціни на ці відеокарти коливаються в діапазоні від 310 євро за RX 580 до 180 євро за RX 570.

У ComputerBase кажуть, що проблемою є не тільки сам дефіцит, а й викликане ним зростання цін. Найдешевша версія Radeon RX 580 коштує приблизно 260 євро і при цьому недоступна, а з наявних у продажу найдешевшою картою є PowerColor Red Devil, ціна якої досягає 295 євро. За варіант Red Devil Golden Sample доведеться віддати вже 310 євро, а всі інші пропозиції на ринку коштують ще більше. При цьому офіційна рекомендована ціна на Radeon RX 580 становить усього 259 євро.

Найдешевший варіант доступнішої Radeon RX 570 оцінюється в 182 євро. PowerColor RX 570 Red Dragon, яку полюбляють майнери, продається за 225 євро. На другому місці опинилася ASUS Radeon RX 570 Strix OC з цінником 235 євро. При цьому рекомендована ціна на цю відеокарту складає 199 євро.

Саме нестача Radeon RX 580/570 призвела до того, що добувачі криптовалюти звернули свою увагу на рішення від NVIDIA, а саме – GeForce GTX 1070 і 1060.