Машини без водіїв не дозволять проводити час продуктивніше

Автомобіль автопілот без водія

Досить часто футурологи та мрійники говорять, що розповсюдження автомобілів без водіїв дозволить нам стати ефективнішими. Адже замість керування, на їхню думку, час у транспорті можна приділити корисним справам. Однак, як свідчить опубліковане нещодавно дослідження вчених Мічиганського університету, ми не витрачатимемо час на корисні справи.

За статистикою, на переміщення в автомобілях щодня витрачається близько години. Але перехід на автопілот у 62% випадків не принесе ніякої користі з точки зору продуктивного використання цього часу. Майже 23% опитаних взагалі відмовилися від ідеї експлуатації автоматичних транспортних засобів, близько 36% зізналися, що не стали б під час поїздки відволікатися від спостереження за дорогою. Решта 3% просто не зможуть комфортно себе почувати в робомобілі через заколисування. Водіїв сьогодні заколисує вкрай рідко, бо вони передбачають реакцію транспортного засобу на свої керувальні дії. Пасажири ж не мають інформації про маневри автівки, і виникає розсинхронізація очікування та реального переміщення, що заколисує.

Не вийде і подрімати в робомобілі під час щоденних поїздок на роботу. У міському режимі середній час поїздки городянина не перевищує 19 хвилин.

Додаткове занепокоєння експертів викликають питання безпеки. Якщо люди почнуть працювати за комп’ютером, читати книги або тримати в руках будь-які інші предмети, вони можуть їх травмувати в разі зіткнення. Системи захисту сьогодні розраховані на людей, які сидять з порожніми руками або тримаються ними за кермо на місці водія.