Понеділок, 15 Квітня, 2024

Мегапіксельна ілюзія: чому якість фотографій залежить від соцмереж

Маркетологи продовжують з екранів телевізорів та рекламних сторінок у журналах стверджувати, що чим більше мегапікселів, тим кращими будуть знімки. До певної межі воно так і було, але сьогодні знімки на 8-мегапіксельний iPhone виглядають не гірше, ніж світлини із камери 16-мегапіксельного Galaxy Note 4. Відповідальність за такий парадокс частково лежить на соцмережах, пише Phone Arena.

 

Мегапіксельна ілюзія

Більшість користувачів має розпливчате уявлення про принципи роботи камер у смартфонах. Добре, якщо вони знатимуть, що фотомодулі складаються із набору лінз, світлових фільтрів, фотосенсора, фотопроцесора та алгоритмів обробки.

Усі ці елементи мають критичний вплив на якість фінального зображення, але найчастіше вибір фотокамери у смартфоні базується на кількості мегапікселів. Позначка 16 мегапікселів на коробці флагмана Galaxy S6 автоматично означатиме у багатьох користувачів високу якість фотографії. Але насправді це ілюзія.

Причина в тому, що більшість зроблених телефонами зображень опиняються на сторінках соціальних медіа – Facebook, Instagram, Pinterest, Twitter та інших. А оскільки ці мережі орієнтуються на швидку роботу при різних швидкостях доступу в інтернет та різних за потужністю комп’ютерах користувачів, вони змушені стискати завантажені зображення. Зберігання сотень тисяч високоякісних знімків на серверах Facebook чи інших соцмереж коштуватиме останнім мільйони додаткових доларів за місце на жорстких дисках, за потужні процесори у серверах та широкосмугові інтернет-канали. Тому чіткі спочатку знімки перетворюються на щось таке:

Зліва – оригінальне зображення, а справа – воно ж після завантаження в Instagram

Оригінальне зображення мало роздільну здатність у 16 мегапікселів та займало 5,84 МБ на жорсткому диску. Facebook зменшив його до 2048×1152 (2 мегапікселі), завдяки чому розмір фотографії став 313 КБ – у 17 разів менше. Instagram заощаджує ще більше, зменшуючи картинки до 640×640 точок (0,4 мегапікселі), завдяки чому фото «важить» лише 115 КБ.

Економія грошей на апаратній частині та рахунках за інтернет – не єдина причина, з якої соцмережі стискають знімки. Інша – це обмеженість більшості сучасних моніторів. Так, 23-дюймовий дисплей з роздільною здатністю 1080p відкриє перегляд зображень у Facebook з розміром 1477×831 пікселів – це 1,3 мегапікселі. В Instagram ситуація ще гірша: там картинки можна дивитися в розмірі 612×612 точок. При таких параметрах зовсім неважливо, яким був оригінальний знімок – 10, 16 чи навіть 100 мегапікселів.

Не вірите експертам? Тоді перевірте все на власні очі. Ось дві фотографії, одна з яких оригінальна та ніколи не редагувалася, а іншу – завантажили до Facebook. Спробуйте вгадати, де яка:

Мегапіксельна хитрість

Ми вже з’ясували, що при типовому використанні камер смартфонів – завантаженні знімків до соцмереж – кількість мегапікселів не грає особливої ролі. Але на якість фотографій також впливають і апаратні характеристики самих фотосенсорів, які можуть суттєво відрізнятися при однаковій кількості точок.

Як приклад можна взяти два сучасні флагмани: HTC One M9 із камерою на 20 мегапікселів та iPhone 6 із камерою на 8 мегапікселів. З огляду на цифри можна припустити, що телефон Apple видає удвічі гірші кадри. Але практика говорить зворотне:

Зліва – 20-мегапіксельний кадр від One M9, а справа – результат 8-мегапіксельного iPhone 6

Хоча у смартфона Apple удвічі менше пікселів, його знімки мають ліпшу якість та більш чіткі.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися