П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Mercedes-Benz демонструє самокерований автобус

Компанія Mercedes-Benz продемонструвала самокерований автобус Future Bus, котрий дозволяє отримати уявлення про те, яким може бути громадський транспорт у майбутньому.

mers_bus_02

Машину розроблено на основі 12-метрового автобуса Mercedes-Benz Citaro, обладнаного шестициліндровим двигуном потужністю близько 300 кінських сил. Внутрішній простір Future Bus повністю перероблено. Наприклад, салон розділено на зони з різною ергономікою, з урахуванням того, скільки часу пасажири перебуватимуть у салоні під час поїздки.

mers_bus_01

Головною складовою автобуса є система автопілотування CityPilot, що дозволяє машині пересуватися повністю самостійно, ідентифікувати перешкоди, сигнали світлофорів, дорожні знаки тощо.

mers_bus_03

CityPilot покладається на високоточний приймач супутникової навігаційної системи GPS, а також на радари ближнього і дальнього радіусу дії, які слугують для сканування дороги в напрямку руху.

mers_bus_05

Крім того, до складу системи CityPilot входять численні камери. Вони забезпечують комп’ютерний 3D-зір автобуса, дозволяють відстежувати дорожню розмітку, розпізнавати тип дорожнього покриття і визначати положення автобуса щодо інших об’єктів. Кілька камер стежать за обстановкою в салоні, зокрема, реєструють дії водія, якщо той втручається в процес управління.

mers_bus_04

Випробування Future Bus уже успішно проведено на 20-кілометровій ділянці автобусної траси в Нідерландах. Відзначається, що машина на автопілоті здатна розвивати швидкість до 70 км/год. Автобус самостійно маневрує, дотримується сигналів світлофорів і зупинки. За необхідності водій завжди може втрутитися в роботу автопілота.

Джерело: 3DNews

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися