Неділя, 26 Травня, 2024

Мережу LTE заховали в рюкзак

Компанія Nokia показала нову мініатюрну базову станцію для мереж LTE. Пристрій Ultra Compact Network вагою всього в 5 кілограмів розмістили в наплічному рюкзаку. Такий девайс здатний миттєво розгорнути LTE-мережу для 400 осіб радіусом до 75 кілометрів.

nokia_ultra_compact_network

До опорної мережі цю мобільну базову станцію можна підключити будь-яким доступним способом: через фіксований інтернет, наявні мобільні мережі, супутник. LTE-рюкзак орієнтований на служби надзвичайних ситуацій та інші організації, яким необхідно в найкоротші терміни розгорнути мережу зв’язку для роботи своїх співробітників.

Прототип Nokia показала ще в минулому році, але тоді він важив 40 кілограмів і вимагав живлення 100 ват. Першими протестувати LTE-рюкзак змогли представники оператора EE, який працює у Великобританії. Можливості Ultra Compact Network вразили директора з мережі Мансура Ханіфа. Він сказав, що рішення ідеально підходить для роботи екстрених служб в умовах катастроф. Оператору таке рішення не менш цікаве, адже бувають випадки, коли необхідно збільшити ємність мережі в одній точці, наприклад, при масовому скупченні людей на концерті. Зазвичай для таких ситуацій в операторів є кілька мобільних базових станцій, але це найчастіше вантажівки з обладнанням і вишкою, а Nokia пропонує ультракомпактне рішення, яке працює не гірше.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися