Месенджер WhatsApp заблоковано у Бразилії

За рішенням бразильського суду мобільні оператори країни мають заблокувати додаток для обміну повідомленнями WhatsApp за відмову надати дані для поліцейського розслідування.

У постанові, яка займає аж 19 сторінок, зазначається, що бразильські телефонні оператори зобов’язані негайно призупинити доступ до WhatsApp. Такі санкції стали результатом відмови компанії розшифрувати листування осіб, причетних до торгівлі наркотиками. Якщо WhatsApp, що належить соціальній мережі Facebook, не підкориться вимогам правоохоронців, компанії загрожує штраф у розмірі 50 000 реалів (трохи більше $15 000) на день.

Кількість дзвінків у WhatsApp  перевищила 100 млн на день
Це не перший конфлікт бразильської влади і WhatsApp. З початку року робота додатка вже двічі блокувалася на території країни. У березні цього року поліція навіть на короткий час заарештувала віце-президента Facebook по Латинській Америці.

За даними статистики, з того часу в Бразилії було здійснено понад 100 млн завантажень інших месенджерів, з яких особливу популярність має Telegram. Спостерігачі вважають, що, як і в попередні рази, блокування WhatsApp буде скасовано за кілька днів. Однак тривала перерва в роботі сервісу може позначитися на користувачах, які приїдуть до Бразилії, щоб відвідати Олімпійські ігри.

За даними ЗМІ, бразильська влада переконана, що месенджер завдяки наскрізному шифруванню широко використовується злочинцями для обміну інформацією про наркотрафік, і усіма силами намагається отримати доступ до листування підозрюваних.

Джерело: androidpolice.com

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я