Середа, 29 Листопада, 2023

Лікарі вже через десятиліття вчитимуться в роботів

Медицина вже за десять років радикально зміниться. Принаймні так обіцяє професор Массачусетського технологічного інституту Джулі Шах. Вона нещодавно запрограмувала робота Nao, щоб той спостерігав та вчився в медичного персоналу. Так машина потім зможе самостійно допомагати пацієнтам, наприклад, перевозити їх з палати до операційної.

nao_ld
Такого робота використали науковці

На словах перетворити робота на медсестру досить просто, але це складне технічне завдання. Наприклад, в ізраїльському госпіталі Mount Sinai Beth Israel головна медсестра одночасно координує 10 робітників, 20 пацієнтів та 20 палат. «Госпіталі – це цікаве місце. Управління ними складніше, ніж управління польотами літаків, – говорить Шах. – Ми не можемо обрахувати оптимальне рішення для завдань, які вирішують медсестри. При цьому люди можуть легко це робити після кількох років тренувань. Питання в тому, чи можемо ми досягти такого ж рівня продуктивності, щоб роботи могли вчити лікарів та медперсонал?»

Спостереження за роботою медичних фахівців виявилося ефективним підходом. Робот Nao спробував сам працювати як головна медсестра, і в нього це вийшло досить добре – його рекомендації медперсонал приймав у 90% випадків. «Машина потенційно може бути кращим учителем, ніж досвідчений експерт, – говорить Шах. – Наша мета – надлюдська продуктивність за рахунок співпраці. Через 10 років стане реально вивести роботів з лабораторій у реальність».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися