Microsoft обіцяє сфокусуватися на якості Windows 10

Windows є дуже складною для тестування системою, оскільки кожен комп’ютер відрізняється своїм апаратним забезпеченням, драйверами, встановленими програмами.

2018-й рік виявився для Windows 10 невдалим: весняний апдейт викликав «синій екран смерті» Blue Screen of Death (BSOD), осінній апдейт видаляв файли користувачів, між ними була ще купа багів та глюків, зокрема, деактивація ліцензій. У Microsoft вирішили, що з них досить, та пообіцяли стати більш відкритою щодо того, як компанія розробляє Windows 10. Також розробник хоче більше уваги приділяти тестуванню майбутніх апдейтів.

Windows є дуже складною для тестування системою, оскільки кожен комп’ютер відрізняється своїм апаратним забезпеченням, драйверами, встановленими програмами. «З однією тільки Windows 10 ми надаємо якість понад 700 млн машин у світі, понад 35 млн програм, 175 млн їхніх версій та 16 млн унікальних апаратних конфігурацій, – говорить корпоративний віце-президент Windows Майкл Фортін. – Додатково екосистема доставляє нові драйвери, прошивку, апдейти».

У минулому Microsoft мала окремий штат тестерів Software Test Engineer (STE), які виявляли баги в ОС. Однак за рік до виходу Windows 10 відбулося велике скорочення персоналу, і тестування передали самим розробникам, а також бета-користувачам за програмою Windows Insider.

«Ми змістили відповідальність за тестування основних функцій на команди розробників, щоб із самого початку надавати код високої якості, – пояснює Фортін. – Сильна культура самозабезпечення є предметом гордості розробників Windows».

Окрім тестування самими програмістами та користувачами програми Windows Insiders у Microsoft також надають програмне забезпечення для перевірки виробникам апаратної частини та корпоративним клієнтам.

«Навіть багатокроковий процес виявлення може пропустити проблеми в такій великій та різноманітній екосистемі, як Windows, – говорить Фортін. – До цього часу ми фокусувалися майже виключно на швидкому виявленні та полагодженні проблем. У майбутньому ми збільшимо фокус на прозорість та комунікацію. Ми плануємо використати всі наявні інструменти та сконцентруватися на якісних інноваціях».

Очікувати на результати нового підходу можна вже в найближчому оновленні 19H1, яке має вийти навесні 2019 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я