Неділя, 21 Квітня, 2024

Apple підтвердила, що її нові комп’ютери іноді неможливо буде відремонтувати в сторонніх сервісах

Нещодавно з неофіційних джерел стало відомо, що нові iMac Pro та MacBook Pro 2018 у деяких випадках буде неможливо відремонтувати в неавторизованих сервісних центрах. Днями Apple офіційно підтвердила таку інформацію.

Ремонт унеможливлює чіп шифрування T2, яким оснащуються нові «яблучні» гаджети. Після заміни деяких компонентів у комп’ютерах цей чіп необхідно буде прив’язати до нових деталей. Програмні утиліти для цього будуть доступні лише авторизованим центрам Apple.

Глава відомого ресурсу з ремонту iFixit Кайл Вінс сказав журналістам The Verge, що T2 – це гільйотина Apple, яка нависає над усіма власниками Mac. Усе тому, що цей співпроцесор перевіряє при завантаженні компоненти. «Дуже можливо, що метою є посилення контролю над процесом ремонту техніки та обмеження доступу до комплектуючих, – вважає Вінс. – Мова може йти про захоплення частки ринку в незалежних сервісних служб».

Apple підтвердила журналістам необхідність активації чіпу T2 після заміни таких компонентів, як логічна плата або дактилоскопічний датчик. Але Apple не сказала, яких саме пристроїв стосується нова політика, а також не дала і повний список заборонених для самостійної заміни компонентів.

Вважається, що вимога активації чіпа T2 стосується заміни дисплея, материнської плати, корпуси, датчика відбитків пальців на MacBook Pro, а також материнської плати і флеш-накопичувача на iMac Pro. Для заміни згаданих компонентів необхідний запуск пакета AST 2 System Configuration, які Apple поширює тільки для своїх магазинів і авторизованих сервісних центрів. Імовірно, що це також стосується MacBook Air і Mac mini.

Експерти iFixit припускають, що Apple прагне посилити контроль над сферою ремонту. Неавторизований ремонт дозволяє користувачам відновлювати свої гаджети в кілька десятків разів дешевше, ніж в офіційних сервісних центрах Apple.

Apple уже унеможливлювала ремонт своєї продукції в неавторизованих сервісних центрах. У 2016 році тисячі користувачів iPhone масово постраждали через появу «помилки 53». «Помилка 53» з’являється в тих випадках, коли кнопку Home з вбудованим датчиком відбитків пальців Touch ID або кабель, що підключає її до плати, приєднують у неофіційному сервісному центрі. Подібний ремонт часто потрібний при заміні розбитого лицьового скла.

Також пристрої Apple залишаються складними в ремонті через використання унікальних гвинтів, приклеєних компонентів та інших рішень, які ускладнюють заміну деяких компонентів.

Apple також виступає проти законодавчого права на ремонт, за яке нині точиться боротьба в США. Такий закон змусив би компанії надавати незалежним сервісним центрам інструкції та інструменти для ремонту.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися