Microsoft оживила Скріпиша, щоб тут же його вбити

Фанати Скріпиша вже організували петицію про повернення персонажу до Microsoft Teams

Офісний пакет Microsoft Office 97 запам’ятався користувачам своєю функцією віртуального помічника. Одним із таких був кумедний Скріпиш, який намагався допомогти користувачам працювати з їхніми документами. Уже з виходом Office XP у 2001 цей персонаж зник, і його час від часу намагалися повернути. У березні 2019 року багатьом здалося, що Скріпиш повернувся – його помітили в стікерах корпоративного чату Teams. Однак надія виявилася марною – персонажа знову прибрали.

Стікери для Teams із Скріпишом з’явилися на офіційній сторінці розробників Microsoft Office у сервісі GitHub. Їх міг використовувати будь-який користувач Microsoft Teams. Однак уже через день після публікації ці стікери зникли із загального доступу.

«Скріпиш намагався повернутися на роботу з 2001 року, і його швидка поява на GitHub була однією з таких спроб, – коментують у Microsoft. – Ми вдячні за старання, але у нас немає планів імпортувати Скріпиша в Teams».

За неофіційними джерелами, появою скріпки з очима були незадоволені люди, які відповідають у Microsoft за бренд. Саме вони наказала без зволікань прибрати Скріпиша з проекту в GitHub.

Фанати Скріпиша вже організували петицію про повернення персонажу до Microsoft Teams. Певний шанс у цього прохання є: Microsoft часто дослуховується до думки користувачів на своїх сайтах.

Скріпка з Microsoft Office вперше з’явилася в Windows 95 за авторством Ківана Еттебері. Попри симпатичну зовнішність, функціональність Скріпиша залишала бажати кращого: настирлива скріпка постійно вилазила на екран і заважала працювати. Через це над нею часто насміхалися, і вона увійшла в список 50 найгірших винаходів за версією Time.

Студент Стенфордського університету Люк Шварц у своїй дипломній роботі дослідив народну нелюбов до Скріпиша. Він з’ясував, що ставлення до скріпки залежало від очікувань користувача. Ті, хто чекав від Скріпиша допомоги, дратувалися через її неспроможність допомогти та постійне відволікання. Для користувачів, які бачили у Скріпиші спосіб відволіктися, цей персонаж запам’ятався як щось гарне.