Неділя, 26 Травня, 2024

Google Stadia навряд чи дозволить грати за рекламу

Анонс стримінгового ігрового сервісу Google Stadia сколихнув індустрію навіть попри те, що про нього майже нічого не відомо. Наприклад, залишається в таємниці фінансова сторона цієї служби. Багато хто сподівається, що Google використає вже звичну на Android систему оплати через перегляд реклами. Однак експерти кажуть, що на таке навряд чи варто розраховувати, і доведеться платити «живі» гроші.

За даними видання Business Insider, журналісти якого поспілкувалися з аналітиками індустрії, очікувати монетизації Stadia за рахунок реклами не варто. Причиною є гігантська вартість розробки такої служби та топових ігор. Також програмісти повинні бути певними, що за свої проекти вони точно зможуть отримати прибуток.

«В ідеальному для Google світі це була б модель монетизації на основі реклами, оскільки компанія не дуже успішна в сервісах, які вимагають прямої оплати, – каже головний аналітик Moor Insights & Strategy Патрік Мурхед. – Реальність у тому, що знадобляться десятиліття, щоб адаптувати до такої моделі ігровий процес та контент».

За словами аналітика eMarketer Еріка Хегстрома, сьогодні ігрова індустрія забавок, які монетизуються рекламою, складає $3 млрд. Однак при цьому її представляють переважно низькоякісні мобільні ігри. Він вважає, що Google може використати монетизацію у стилі Fortnite та Apex Legends, в яких основний геймплей безкоштовний, а за гроші можна купувати косметичні предмети. На його думку, це дозволить Stadia дотриматися своєї обіцянки як платформи, що створює мінімум бар’єрів для гравців.

Директор Stadia Філ Гаррісон говорить, що сервіс Stadia потребуватиме гігантських сум грошей для своєї роботи. Він обіцяє стримінг ігор у роздільній здатності HD з високою частотою кадрів для мільйонів гравців. При цьому очікується, що грати можна з більшим масштабом, ніж це допускають ігрові консолі нинішнього покоління. «Публічно відомо, що в 2019 році Google витратить на інфраструктуру $13 млрд, – говорить Гаррісон. – Це дуже значна інвестиція для компанії».

Гаррісон оголосив, що для оптимальної роботи в роздільній здатності 1080p 60fps необхідно мати канал пропускною здатністю 25 мегабіт/сек. Для ігор у 4K інтернет-канал повинен бути потужнішим – не менше 30 мегабіт/сек.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися