Неділя, 21 Квітня, 2024

Microsoft перетворила свої дата-центри на батарейки, що живлять бізнес та домівки

Дата-центри Майкрософт скоро почнуть допомагати місцевим жителям залишатися з електрикою, допомагаючи електричній мережі подолати періоди пікових навантажень та запобігти віяловим відключенням. Компанія уже випробувала таку технологію в Ірландії і тепер готова розгортати її в глобальному масштабі.

У схемі, оголошеній у 2022 році та випробуваній в Дублінському центрі обробки даних в Ірландії, використовується система накопичення енергії на базі літій-іонних акумуляторів (BESS) і мережеве інтерактивне джерело безперебійного живлення (UPS) від Eaton. Ці величезні безперебійники здатні надсилати частину своєї енергії у місцеву електромережу, коли це необхідно.

Ця система добре підходила для конкретних проблем ірландської електромережі, де будівництво центрів обробки даних обмежене доступною електричною потужністю, але тепер її можна використовувати в інших місцях, повідомила компанія на конференції в Лондоні.

У Дубліні корпорація Майкрософт замінила свинцево-кислотні батареї своїх ДБЖ на літій-іонні, що зменшить потребу в розпалюванні дизель-генераторів. У той же час новий BESS дозволяє керувати системою регулювання частоти, якою управляє місцева комунальна компанія EirGrid.

Згідно зі звітом Energy Storage, після перевірки в Дубліні цю систему тепер можна застосовувати скрізь, сказав старший менеджер програми доктор Крістоф Мазур на саміті ЄС зі зберігання енергії в Лондоні цього тижня.

За словами Мазура, система допомагає декарбонізувати мережу Ірландії, використовуючи накопичену енергію для її підтримки, коли поставки відновлюваної енергії нижчі, ніж попит.

Як пояснив Тоні Уіттл, керуючий директор Enel X у Великобританії та Ірландії, послуги з балансування мережі зазвичай надають електростанції, які працюють на викопному паливі, і їх можна вмикати за потреби. Переривчасті поставки відновлюваної енергії збільшують потребу в такому балансуванні, тоді як доступність викопної енергії планується зменшувати, оскільки старі електростанції виводяться з експлуатації.

Крім того, батареї насправді краще забезпечують покриття короткочасного пікового споживання, яке вимагає мережа, яка переходить на відновлювані джерела енергії. Замість процесу увімкнення-вимкнення, «це більше схоже на диммер», — сказав Уіттл.

Ірландія хоче перейти на 70% відновлюваних джерел енергії до 2030 року. Центри обробки даних вважаються проблемою для досягнення цього, оскільки наразі вони використовують 10% електроенергії в країні, і, за прогнозами, до 2030 року цей показник зросте до 30%, що призведе до уповільнення передачі даних.

Microsoft має близько 255 МВт потужностей у своєму кампусі в Дубліні та будує більше цього року відповідно до дозволів. Компанія не повідомляє, скільки вона готова поділитися з мережею.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися