П’ятниця, 19 Липня, 2024

Олімпійські атлети використовують електричний допінг

Американські олімпійці використовуватимуть спеціальну гарнітуру для мікрополяризації головного мозку. Це не заборонена на Олімпіаді технологія підвищення результатів на змаганнях в Ріо-де-Жанейро шляхом збудження відповідальних груп нейронів.

Mjc5NjE0Mg[1]

Технологія транскраніальної мікрополяризаціі (ТКМП) не заборонена WADA (Всесвітнє антидопінгове агентство). У рамках такої процедури на головний мозок вибірково впливають постійним струмом силою 1,5-2 міліамперів. У результаті активуються певні групи нейронів, пов’язані з розумовою або фізичною активністю.

Для використання ТКМП американські спортсмени будуть носити на тренуваннях гарнітуру Halo Sport. На ній встановлена пара електродів, яка прикладається до верхньої частини голови біля моторної кори. Розробники стверджують, що з гарнітурою ефект від тренувань і навчання буде кращим. Результати мікрополяризації зберігаються не протягом дня, а набагато довше.

Транскраніальна поляризація використовувалася і раніше. Бігун Мікель Томас з Тринідаду і Тобаго, який брав участь в Олімпійських іграх 2012 року в Лондоні, розповів, що гарнітура для збудження нейронів ефективна. Хафсату Камара, спринтер зі Сьєрра-Леоне, встановила особистий рекорд у бігу на 100 метрів. Крім того, з Halo Sport уже тренувалися атлети зі США – бар’ерист Майкл Тінслі, спринтер Майк Роджерс і атлет Саманта Аштерберг.

Однак ефективність ТКМП і гарнітури Halo Sport не доведена з науковою точністю. Усі статті, які розробник – компанія Halo Neuroscience – публікував, виходили в нерецензованих наукових журналах.

Сьогодні існують спільноти людей, які діляться власним досвідом та оптимізують процедуру електростимуляції кори. Свої досліди вони також записують на відео, в яких проходять різноманітні тести, що демонструють підвищення здібностей мозку. Проведені тести ТКМП на 500 добровольцях показали, що поліпшення пам’яті та розпізнавання шаблонів дійсно мають місце. При стимуляції люди вчаться вдвічі ефективніше, ніж без неї. При цьому регулярна подача струму в певні ділянки закріплює поліпшену роботу мозку на термін до шести місяців.

Військові США вже зацікавились цими дослідженнями і хочуть використовувати подібну технологію для тренування снайперів і пілотів. Останні завдяки стимуляції мозку отримують властивість швидше розпізнавати образи на бортовому радарі свого літака.

Проте хоча ТКМП показує гарні результати і є дешевою та простою технологією, вчені попереджають, що ми ще мало знаємо про роботу мозку. Окрім цього, ТКМП впливає на великі ділянки мозку, і від неї не можна добитися посилення локальних властивостей. Для цього потрібно взаємодіяти з нейронами напряму, в чому допоможуть мікрочіпи. Вони зможуть не лише частково повертати органи відчуття інвалідам, як сьогодні, але й посилювати їх.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися