Неділя, 3 Грудня, 2023

Microsoft пояснила, чому Edge досі має невелику кількість аддонів

Одним із головних параметрів сучасного браузера є кількість аддонів, і веб-навігатор Microsoft суттєво відстає в цьому. Компанія пояснила, чому за рік після появи можливості додавати в Edge розширення їхня кількість залишається низькою.

Edge

Для браузера Microsoft нині доступно лише 70 розширень. Наприклад, у Firefox 57, який близько року тому почав відлік розширень з нуля, змінивши формат аддонів, вже нараховується більше 5000 сумісних розширень.

У своєму блозі Microsoft пояснює, що така невелика кількість аддонів для Edge є результатом ретельного управління екосистемою. Головними критеріями відбору є якість та бажання не зіпсувати враження користувача. У Microsoft наявну ситуацію називають «спеціально вивіреним підходом» до нових аддонів.

«Під час нашої роботи над платформою для розширень ми іноді отримуємо запитання, чому їхня кількість не зростає швидше, – розповідає старший програмний менеджер Microsoft Edge Коллін Вільямс. – Ми дуже чутливі до потенційного впливу на якість веб-серфінгу і хочемо, щоб дозволені аддони були високої якості та їм можна було довіряти. Ми хочемо, щоб Microsoft Edge став вашим улюбленим браузером з базовими речами, яких від нього очікують: швидкістю, енергоефективністю, надійністю, безпекою. Неякісно написані чи навіть шкідливі аддони для браузерів залишаються потенційним джерелом всіляких проблем. Ми хочемо, щоб користувачі були впевненими, що вони можуть довіряти розширенням. Тому ми продовжуємо оцінювати кожне нове розширення».

Розширення браузера – це спеціальна програма, зазвичай дуже маленька, яка після встановлення додає в браузер нові можливості. Наприклад, на сайті ви зустріли невідоме вам іноземне слово. Щоб дізнатися переклад цього слова, вам доведеться зробити ряд дій: взяти з полиці словник, відкрити його, знайти слово або виділити незнайоме слово, скопіювати його, зайти на сторінку з онлайн-перекладачем, вставити слово. Встановивши розширення, можна просто підвести курсор миші до незнайомого слова і тут же побачити його переклад.

Браузерні розширення часто називаються ще «додаток», «плагін», «аддон». Функції у розширень можуть бути найрізноманітніші. Це можуть бути всілякі конвертери, ігри, завантажувачі для файлів, перекладачі, блокувальники реклами, хранителі паролів, інтернет-радіо, перевірка пошти, робота із зображеннями, перегляд новин, прогноз погоди і ще маса інших функцій, які можна перераховувати дуже довго.

До речі, у Windows 10 починаючи з версії Creators Update на ноутбуках та настільних ПК можна без додаткового програмного забезпечення керувати частотою центрального процесора. Завдяки цій опції можна дещо подовжити час роботи ноутбука або планшета від батареї, зробити комп’ютер холоднішим, зменшити його шумність тощо.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися