П’ятниця, 14 Червня, 2024

Microsoft представила процесор для захисту Windows, у створенні допомагали AMD, Intel, Qualcomm

Компанії AMD, Intel та Qualcomm допомогли Microsoft створити процесор Pluton. Софтверний гігант називає нове рішення баченням майбутнього ПК на Windows. Особливість створеного процесора в тому, що інструменти безпеки вбудовані в його ядро.

Новий процесор безпеки Microsoft Pluton спроектований для забезпечення більш тісної інтеграції апаратного і програмного забезпечення у комп’ютерах з Windows. Вбудовані в нього інструменти повинні унеможливити реалізацію цілих класів кібератак.

Чип Pluton використовуватиметься для підвищення безпеки комп’ютерів при їхній фізичній крадіжці чи втраті, а також для запобігання витоку облікових даних і ключів шифрування. Ще він займатиметься перевіркою цілісності файлів Windows та спростить її оновлення через сервіс Windows Update.

Концепція Pluton схожа на існуючі модулі TPM, які широко використовуються в процесорах для смартфонів, ноутбуках Apple, ноутбуках Windows та інших гаджетах для безпечного зберігання ключів шифрування та інших важливих даних. Проте використання Pluton додатково усуває можливість атаки через канал зв’язку між центральним процесором та модулем TPM. Цей канал стає дедалі популярнішим способом крадіжки інформації з TPM.

Для роботи комп’ютери з використанням Pluton спершу будуть емулювати роботу TPM. Це потрібно для забезпечення сумісності з існуючим програмним та апаратним забезпеченням.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися