Субота, 22 Червня, 2024

Microsoft показала пристрій для кодування даних у ДНК

Microsoft спільно з ученими з Вашингтонського університету показала перший автоматичний пристрій для кодування і зберігання інформації у вигляді послідовності молекул ДНК.

Вартість однієї такої машини становить 10 000 доларів, при цьому вона дозволяє кодувати в ДНК, зберігати і назад переводити дані у двійковий код. Презентований компанією пристрій витратив 21 годину, щоб закодувати в ДНК слово «hello», – на даний час технології дозволяють записувати до 5 байт даних за один прохід, але в майбутньому ця цифра може значно зрости.

Застосування ДНК-коду для зберігання даних є однією з найбільш перспективних технологій – 1 грам ДНК може вміщати до 1 зетабайта інформації (1 мільярд терабайт). Роботи в цьому напрямку ведуться давно, і раніше вченим вже вдавалося кодувати подібним чином зображення і навіть файли ОС. Однак досягнення Microsoft полягає в тому, що вперше цей процес було автоматизовано.

Тетяна Деденчук
Тетяна Деденчук
Тетяна навчається в університеті та працює журналістом. Вона пише шикарні огляди android-іграшок, знається на темі blockchain та любить подорожувати.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися