Вівторок, 23 Квітня, 2024

Android хоче пришвидшити багатозадачність за допомогою бульбашок

Google запустив другу тестову версію Android 10 Q, яка показала кілька нових функцій. Серед них – емуляція смартфонів з гнучкими екранами, мікрофони із зумом. Також цікавою є спроба пришвидшити багатозадачність за допомогою бульбашок. Друга версія вже доступна для Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3, Pixel 3 XL, а також офіційного емулятора Android.

В Android 10 програмісти Google продовжують закручувати гайки користувачам і робити її схожою на ОС із закритими файловими системами. Рішення Scoped Storage переводить додатки у режим «пісочниці», з якої вони не мають доступу до загальних колекцій фото, відео та інших файлів. За замовчуванням в Android 10 при видаленні додатка зникнуть усі створені ним файли. При оновленні смартфона до Android 10 наявні додатки залишаться в режимі сумісності, в якому вони продовжать мати вільний доступ до файлової системи. Такі додатки втратять права сумісності відразу після першого видалення.

Розробники Android 10 також вважають, що на сучасних смартфонах можна зручніше працювати в багатозадачному режимі. Для цього вони додали бульбашки Bubbles, які вже добре знайомі користувачам Facebook Messenger на Android. При надходженні якогось сповіщення чи повідомлення на екрані з’являтиметься невелике вікно, в якому можна безпосередньо виконати якісь дії у відповідь. При цьому виходити з початкового додатка не доведеться.

У другій бета-версії також з’явилася підтримка гнучких смартфонів. Можна вибрати одну з двох апаратних конфігурацій: 7,3 та 4,6 дюйма в розгорнутому і складеному станах відповідно, а також 8 та 6,6 дюйма. У кожній із цих конфігурацій емулятор Android дає інструменти управління згинанням, зміною орієнтації тощо. Ця опція призначена для розробників, щоб вони могли адаптувати свої додатки до гнучких смартфонів, які вже скоро надійдуть в продаж.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися