Четвер, 22 Лютого, 2024

Microsoft створила власний дистрибутив Linux з назвою CBL-Mariner

Microsoft активно інтегрує можливості Linux у свою операційну систему Windows, достатньо лише згадати програмний компонент Windows Subsystem for Linux. Як стало відомо, у компанії цим не обмежилися та створили для власних потреб дистрибутив Linux. Про це стало відомо з офіційного блогу Microsoft Azure.

Дистрибутив під назвою CBL-Mariner нагадує інші дистрибутиви Linux під назвами Fedora or Photon-OS. Акронім CBL означає Common Base Linux. Авторами CBL-Mariner є група Microsoft Linux System Group, яка також відповідальна за систему Windows Subsystem for Linux version 2.

Дистрибутив CBL-Mariner має безпеку у якості свого головного принципу. Тому у ньому посилене ядро, апдейти з підписами, логи з посиленням проти їхнього редагування та низка інших фішок.

На відміну від Ubuntu чи Fedora дистрибутив Microsoft не призначений для загального використання. Тому попри доступність його коду на Github, компанія не надає готові зліпки ISO для інсталяції.

Дистрибутив призначений для використання інженерами Microsoft. Цей дистрибутив є одним із компонентів, який вони використовують для створення хмарної інфраструктури та нових продуктів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися