Вівторок, 25 Червня, 2024

Microsoft визнали головним технологічним лідером планети

Найбільш фінансово успішними й ефективно організованими компаніями в технологічній галузі стали Microsoft Intel і Cisco. Також до першої десятки ввійшли американські гіганти Apple, Alphabet, IBM і Texas Instruments. Замикають топ-10 рейтингу Top 100 Global Technology Leaders, який опублікувало агентство Reuters, тайванський контрактний виробник напівпровідників TSMC, німецький розробник ПЗ SAP та ірландська компанія Accenture, яка надає послуги в галузі управлінського консалтингу, інформаційних технологій та аутсорсингу.

Серед інших 90 компаній, які ввійшли в сотню світових технологічних лідерів, – найбільший у світі інтернет-ритейлер Amazon.com і соцмережа Facebook. Ці та інші учасники за межами першої десятки рейтингу ранжовані.

Свій список у Thomson Reuters склали за допомогою 28-факторного алгоритму, який оцінює діяльність компаній за вісьмома критеріями. Серед них – фінансове становище, ефективність управління, довіра інвесторів, фактори ризику та стійкості, нормативно-правова відповідність, інновації, кадри і соціальна відповідальність, вплив на навколишнє середовище і репутація. При оцінці технологічних досягнень також враховували патентну активність, репутацію виміряли за повідомленнями в новинах і соцмережах. Показником фінансової успішності служили дані про виручку. У рейтинг увійшли учасники з річним оборотом не менше 1 млрд доларів США.

Як показав список, 45 із 100 компаній, визнаних світовими лідерами в галузі технологій, базуються на території США. Друге місце за кількістю учасників між собою розділили Японія і Тайвань – від кожної з країн до переліку ввійшли по 13 компаній. Замикає трійку Індія, від якої в рейтинг потрапили п’ять компаній.

Найчисленніша підгрупа – це північноамериканські компанії, яких у списку налічується 47. На другому місці Азія з 38 учасниками. Від Європи до переліку увійшли 14 брендів, а від Австралії – тільки один.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися