Microsoft завоювала ПК, але програла мобільники

Windows-Phone-8[1]

Після продажу виробництва стільникових телефонів Microsoft звільнила тепер уже зайвий персонал. За те, що 1850 осіб втратили свої робочі місця, компанія виплатила їм компенсацію в $950. Експерти все гучніше кажуть, що платформа Windows Phone «вмерла», і її не будуть повертати. Що робитиме Microsoft далі та чому так сталося – читайте далі.

Одна з причин провалу мобільного напряму – фокус на персональні комп’ютери. Задовго до виходу iPhone існувала Windows Mobile, яка мала базові елементи мобільності. Її проблема була в тому, що вона виглядала як мініатюрна версія настільної Windows, було навіть меню «Пуск».

Вихід iPhone змінив індустрію, запропонувавши замість комп’ютерного багатофункціонального підходу спрощений стиль роботи. Це породило платформу Windows Phone. Вона отримала досить цікаве рішення «живі плитки», але вона також мала багато проблем. Однією з головних було те, що Microsoft буквально забувала про своїх користувачів. Власники гаджетів з Windows Phone 7, наприклад, не змогли оновитися до Windows Phone 8. Те саме трапилося з Windows 10 Mobile: її не зможуть встановити всі власники смартфонів Lumia з Windows Phone 8.1.

Невдалою також виявилася лінійка фірмових гаджетів Microsoft Kin на портативній ОС компанії. Причому замість Windows Phone 7 вони використовували модифіковану версію Windows CE. Ці девайси вийшли у 2010 році та орієнтувалися на молодь, яка активно користується соціальними мережами. Серія мала дві моделі з QWERTY-клавіатурою – Kin One і Kin Two, які коштували $50 і $100 відповідно. Здавалося, те, що треба молодій людині. Але за декілька місяців через мережу Verizon було продано менше 10 тис. пристроїв, що є повним провалом.

kin[1]

На персональних комп’ютерах у цей час також відбувалися суттєві зміни: Microsoft спробувала трансформувати настільний ПК у планшет та наздогнати iPad. Результати ми знаємо як Windows 8, яка отримала новий інтерфейс без багатьох звичних функцій. Ця операційна система не стала популярною, і її швидко замінили на Windows 8.1.

Microsoft хоче бути всюди

Зараз Microsoft агресивно просуває свою нову платформу Windows 10. Вона повинна об’єднати мобільні та настільні програми завдяки рішенню Windows Universal Apps. Розробники зможуть створювати додатки, які однаково працюватимуть на ПК та мобільниках. Хоча переконати програмістів займатися такими програмами може бути складно через відсутність актуальних апаратів на Windows Phone, а також через загальне враження, що ця мобільна платформа не має перспектив.

Одночасно Microsoft активізувала свої зусилля на платформах iOS та Android. Наприклад, у магазині Google Play зараз існує вже більше 80 додатків від цієї компанії. Для їхнього пошуку Microsoft навіть випустила окрему утиліту.

Bufer-obmena01[1]

Чого чекати далі

Зараз Microsoft шукає нову стратегію розвитку, але експертам важко прогнозувати, якою вона буде. Наприклад, минулого року директор компанії Сатья Наделла оголосив про три телефони в рік – для бізнесу, для країн, що розвиваються, та флагмани для фанатів. Зараз компанія обмежується лише обіцянками чудових нових пристроїв, не уточнивши дату їхньої появи чи можливі характеристики.

Іншою перспективою може бути телефон Surface Phone з такою функцією, як Continuum. Із нею гаджет на Windows 10 Mobile можна підключити до спеціального перехідника, щоб отримати зручніше середовище на великому екрані. Але такий план можуть розбити два камені: робота Continuum потребує універсальних програм Windows 10. А смартфон Surface Phone повинен мати процесор Intel, щоб запускати звичні настільні додатки. Однак Intel нещодавно скасувала плани з розробки нових Atom.