П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Мобільні мережі споживають до 3% світової енергії

Потужність генераторів і накопичувачів енергії в телекомунікаційних мережах у цьому десятилітті оцінюється на рівні 122 ГВт. На мобільний зв’язок припадає 2-3% світового споживання електроенергії, підрахували аналітики компанії Guidehouse Insights і зробили прогноз до 2030 року.

Оператори зв’язку все частіше використовують технології розподіленого виробництва енергії з відновлюваних джерел і розподілені системи зберігання енергії, щоб знизити споживання енергії і викиди вуглецю. Рушійними силами виступають такі фактори, як низьке зростання доходів, зростання цін на електроенергію і великі витрати на модернізацію мереж LTE і 5G. Останні, як очікується, збільшать споживання електроенергії більш ніж утричі.

Цифра у 2-3% світового споживання енергії робить мобільних операторів одними з найбільш енергоємних компаній. Оскільки більше 90% поточних витрат витрачається на енергію, зацікавленість операторів в енергозберігаючих технологіях зростає.

Аналітики очікують, що оператори телекомунікаційних мереж у період з 2021 по 2030 рік встановлять засоби розподіленої генерації і розподіленого накопичення енергії сукупною потужністю 121,9 ГВт.

До речі, минулого року створили унікальний двигун, що відкриває стільниковому зв’язку шлях до віддалених районів. У ньому немає масла і є лише одна рухома деталь. Він значно ефективніший за будь-який традиційний двигун.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися