Неділя, 3 Березня, 2024

Мобільний зв’язок шостого покоління 6G дасть покриття під водою

Шосте покоління мобільних мереж виведе на зв’язок навіть дайверів. Особливістю 6G стане те, що покриття буде здійснюватися не тільки на землі, а й під водою. У таких мережах швидкість пересилання даних також сягне 1 Тбайт/с.

Наступний, 2019-й, рік має стати початком активного комерційного розгортання мобільних мереж 5G. Тоді ж очікуються масові поставки смартфонів з підтримкою відповідних технологій. П’яте покоління зв’язку має забезпечити достатньо високу швидкість та ємність мереж, щоб вихід в інтернет отримав майже кожен гаджет на планеті.

Однак на 5G розвиток технологій мобільного зв’язку не завершується. Нещодавно голова відділу розробок 5G у Міністерстві промисловості і інформатизації КНР Сю Ксін заявив, що процес розробки технології 6G у концептуальній стадії почався у 2018 році. Він сказав, що вже зараз над технологією 6G працюють Китай, США, Росія, країни Євросоюзу. Теоретично швидкість пересилання даних у мережах 6G може досягти 1 Тбайт/с. Особливістю 6G стане те, що покриття буде здійснюватися не тільки на землі, а й під водою. Підводна мережа стане єдиною частиною загальної стільникової системи.

За найбільш оптимістичними прогнозами комерційну експлуатацію 6G можуть почати не раніше 2030 року.

1 коментар

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися